Sport‎ > ‎

Sport w roku szkolnym 2018/19


Powiatowe sztafetowe biegi przełajowe

opublikowane: 9 paź 2018, 09:45 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 10 paź 2018, 00:04 ]II miejsce w powiecie wywalczyli chłopcy z SP Bobowa

Powiatowych Igrzyskach Dzieci w sztafetowych biegach przełajowych, które odbyły się 2 października na stadionie OSiR-u w Gorlicach wzięły udział dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej w Bobowej: dziewczęta i chłopcy z kl. VI i młodszych.

Pogoda nie dopisała, drużyny rywalizowały w deszczu i błocie, jednak niekorzystna aura nie przeszkodziła w zdobyciu medali. Chłopcy w rywalizacji 8 zespołów zajęli II miejsce i uzyskali awans na zawody wojewódzkie. Wystąpili w składzie: Połeć Szymon, Mruk Sulpicjusz, Kamiński Michał, Zarzecki Kajetan, Pierzga Mateusz, Mucha Daniel, Kruczek Jakub, Połeć Grzegorz, Sowa Jakub, Zawiślak Krystian, rez. Świniarski Jakub, opiekun Pani Iwona Ćwikła. Zawody wojewódzkie odbędą się 10 października w Nowym Targu.

Dziewczęta w składzie: Lach Anna, Lach Ewa, Tarasek Martyna, Szczepanek Natalia, Przybyłowicz Aleksandra, Janik Paulina, Śliwa Weronika, Ziomek Aleksandra, Kruczek Julia, Mordarska Julia, rez. Lichoń Zofia, Woźniak Dominika pod opieką Pani Marty Niepsuj zajęły IV miejsce.

Powiatowe biegi przełajowe


Zawody lekkoatletyczne

opublikowane: 7 paź 2018, 01:11 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej


Powiatowe indywidualne

zawody lekkoatletyczne

Na stadionie w Bobowej odbyły się powiatowe indywidualne zawody lekkoatletyczne dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. 

Dwa złote medale i awans na zawody wojewódzkie zdobyli chłopcy SP Bobowa. Najlepszy w skoku w dal był Dawid Podobiński i sztafeta 4×100 m w składzie: Kacper Domin, Dawid Podobiński, Jakub Lichoń, Kamil Gruca. 

Ponadto II miejsce w biegu na 100 m uzyskał Dawid Podobiński a w skoku w dal dziewcząt srebrny medalzdobyła Joanna Semla, która również awansowała na zawody wojewódzkie. IV miejsce w biegu na 1000 m zdobył Aleksander Prokop, który wyprzedził Bartosza Nowaka. 

W zawodach startowało około 400 dziewcząt i chłopców z terenu powiatu gorlickiego.


Zawody LA


Turniej Piłki Siatkowej o Szablę

opublikowane: 2 paź 2018, 11:44 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej


Na sportowo
uczcili 100-lecie
Odzyskania Niepodległości
 przez Polskę

Na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Bobowej 25 września 2018 r. rozegrano Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt o Szablę Gen. Bolesława Wieniawy Długoszowskiego w 100-lecie Odzyskania Niepodległoścprzez Polskę.

Grano systemem każdy z każdym.  


W wyniku rozegranych meczy zdobyto następujące miejsca:

I miejsce  -  Gimnazjum Bobowa

II miejsce  -  ZSO Bobowa

III miejsce  -  SP Grybów

IV miejsce  -  SP Bobowa

IV miejsce  -  SP i Gimnazjum Siedliska


Najlepszą zawodniczką turnieju została Motyka Monika z ZSO Bobowa.


Turniej ten będzie rozgrywany cyklicznie w latach następnych w trzecią sobotę września.

Medale ufundował Urząd Miejski w Bobowej. Turniej zorganizowali: Szkoła Podstawowa w Bobowej reprezentowana przez dyrektora szkoły Pana Adama Urbanka oraz MKS Podkarpacie Bobowa reprezentowany przez wiceprezesa klubu Panią Jadwigę Wiejaczka.  


Turniej Piłki Siatkowej o Szablę


1-3 of 3