Sport‎ > ‎Archiwum‎ > ‎Sport w roku szkolnym 2016/17‎ > ‎

Drużynowa Liga LA na stadionie w Bobowej

opublikowane: 24 maj 2017, 11:52 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 24 maj 2017, 11:52 ]

Chłopcy z brązowymi medalami

Na stadionie w Bobowej 23.05 br. odbyła się powiatowa szkolna drużynowa Liga Lekkoatletyczna gimnazjów dziewcząt i chłopców. Bardzo dobrze spisali się uczniowie Gimnazjum w Bobowej zdobywając w kategorii chłopców brązowe medale.

Swoje konkurencje wygrali Śliwa Jacek - rzut oszczepem i Święch Konrad - skok w dal. Ponadto miejsca na podium wywalczyli: Myśliwiec Sebastian - rzut oszczepem II miejsce, Sobol Bartłomiej - bieg 100 m II miejsce, Wojtaczka Eryk - skok w dal III miejsce, sztafeta 4 x 100 m chłopców - III miejsce. Drużynę chłopców uzupełniali: Kopka Paweł, Lichoń Jakub - bieg 300 m, Podobiński Dawid, Gryzło Dawid, Fyda Konrad - bieg 1000 m, Myśliwiec Damian - rzut oszczepem, Sobol Wojciech, Gryzło Filip, Bielewicz Konrad - pchnięcie kulą. Opiekunem chłopców był Popardowski Paweł.

Pierwsze miejsce w zawodach zdobyła drużyna Gimnazjum w Lipinkach a drugie Gimnazjum w Ropie.

Dziewczyny pod opieką Wiejaczki Jadwigi zajęły ostatecznie V miejsce. Najlepsze wyniki uzyskały Durałek Arleta - II miejsce w biegu na 100 m i Wszołek Weronika - II miejsce w pchnięciu kulą. Ponadto w drużynie występowały: Wolanin Weronika, Czerwień Daria, Ćwikła Kamila, Łaś Weronika, Łaś Zuzanna, Motyka Martyna, Pawlak Magdalena, Rudolphi Maria, Szczepanek Paulina, Wąs Martyna, Wojtaczka Natalia, Gorgosz Oliwia.