Sukcesy w roku szkolnym 2017/18

Sukcesy w poprzednich latach

Sukcesy w roku szkolnym 2017/18

VIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny KRUS

Karolina Matusik 

zajęła III miejsce w rejonie

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego już po raz ósmy organizuje Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci z terenów wiejskich. Tegoroczne hasło konkursu brzmi: „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”. Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego.

Do Placówki KRUS w Gorlicach wpłynęło w tej edycji 161 prac z 15 szkół podstawowych z powiatu gorlickiego. Komisja konkursowa oceniała nadesłane prace w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 0-3 i klasy 4-7.

W II grupie wiekowej laureatką III miejsca została uczennica Szkoły Podstawowej w Bobowej - Karolina Matusik z klasy 4c. Gratulujemy serdecznie! Praca Karoliny została zakwalifikowana do etapu wojewódzkiego odbywającego się w Krakowie. Uczennica wykonała pracę plastyczną pod kierunkiem Pani Aleksandry Sokołowskiej.

W uroczystym wręczeniu nagród laureatom i wyróżnionym w etapie rejonowym uczestniczyli m.in. poseł na Sejm Barbara Bartuś, starosta Powiatu Gorlickiego Karol Górski, kierownik Placówki KRUS w Gorlicach Janusz Augustowski oraz członek Zarządu Powiatu Adam Urbanek - dyrektor naszej szkoły.

Patriotyczny Konkurs Plastyczny


Laureatką pierwszego

miejsca została Sandra Szpila

W miniony piątek, 18 maja br. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Łużnej odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego pt. „Biało – czerwono – dumnie i narodowo” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Anny Leśkiewicz w Łużnej w ramach V edycji przedsięwzięcia „Rozwinąć skrzydła – pamiętając o przeszłości”.

Miło nam poinformować, że pierwsze miejsce w kategorii klas VII oraz II i III gimnazjum zajęła uczennica naszej szkoły Sandra Szpila z klasy 2a gimnazjum, która pokonała 90 rywali w swojej kategorii. Sandra wykonała piękny plakat nawiązujący do tytułu konkursu i 100-letniej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Laureatka otrzymała okolicznościowy dyplom, pamiątkową statuetkę i nagrody rzeczowe. Opiekunką uczennicy jest Pani Aleksandra Sokołowska. Gratulujemy!