Sukcesy w roku szkolnym 2017/18

Sukcesy w poprzednich latach

Sukcesy w roku szkolnym 2017/18

XI Powiatowy Konkurs Ekologiczny dla uczniów gimnazjum

Gabriela Magiera 

powtórzyła sukces 

z zeszłego roku 

i po raz drugi 

wygrała konkurs


W czwartek, 24 maja 2018 r. na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Bobowej odbył się XI Powiatowy Konkurs Ekologiczny dla uczniów gimnazjum z powiatu gorlickiego. Organizatorami konkursu byli: Oddział Ligi Ochrony Przyrody w Gorlicach, Starostwo Powiatowe w Gorlicach i Szkoła Podstawowa w Bobowej oraz działające przy szkole Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody.

W tym roku obchodzimy jubileusz 90-lecia LOP-u, w związku z tym tematem przewodnim tegorocznych konkursów ekologicznych jest: „Historia i działalność Ligi Ochrony Przyrody w aspekcie ochrony środowiska”.

Otwarcia konkursu dokonał Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bobowej Pan Adam Urbanek. Słowo wstępne wygłosili: Przewodniczący Rady Miejskiej w Bobowej Stanisław Tabiś wspominając o inwestycjach podejmowanych na rzecz ochrony przyrody w środowisku lokalnym i  Prezes Zarządu Oddziału LOP w Gorlicach Pani Grażyna Kurzawa.

XI Powiatowym Konkursie Ekologicznym wzięło udział 20 gimnazjalistów – laureatów etapu gminnego, którzy przez godzinę rozwiązywali test z podanej tematyki, opracowany przez niezależną komisję konkursową w składzie: przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Gorlicach – Pan Marcin Janik, nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych ­– Pani Małgorzata Winiarska i Pani Katarzyna Grasela.

Po teście uczestnicy konkursu wraz z opiekunami wybrali się na zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego w Ciężkowicach. W tym czasie komisja konkursowa oceniała prace uczniów.

Po powrocie z Muzeum dokonano podsumowania konkursu oraz wręczenia dyplomów i nagród laureatom i wszystkim uczestnikom. Nagrody wręczał Burmistrz Bobowej Pan Wacław Ligęza.  


Wyniki konkursu:

I miejsce – Gabriela Magiera (37 pkt.) –Szkoła Podstawowa w Bobowej (opiekun Jolanta Połeć)

II miejsce – Anna Nowak (36 pkt.) – Miejski Zespół Szkół Nr 5 w Gorlicach (opiekun Iwona Stec)

III miejsce – Martyna Machowska (33 pkt. + 7 pkt. dogrywka) Szkoła Podstawowa w Kwiatonowicach (opiekun Beata Gregorczyk)


Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom szerokiej wiedzy ekologicznej!

Na zakończenie głos zabrała Prezes Zarządu Oddziału LOP w Gorlicach Pani Grażyna Kurzawa, która podziękowała za organizację i wzorowe przeprowadzenie konkursu Panu Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Bobowej oraz komisji konkursowej.

Nagrody książkowe ufundował Starosta Gorlicki Pan Karol Górski, wycieczkę do Muzeum Przyrodniczego Burmistrz Bobowej Pan Wacław Ligęza, a poczęstunek Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Bobowej. Nad organizacją konkursu czuwały opiekunki SK LOP Pani Jolanta Połeć i Pani Magdalena Bogusz.  

Nasze gimnazjum reprezentowały dwie uczennice – laureatki etapu gminnego: Gabriela Magiera i Magdalena Pawlak, obydwie z klasy 2b. Jak już wiemy, Gabrysia wygrała konkurs, natomiast Magda uzyskała wynik 32 punkty, o 1 za mało, aby uczestniczyć w dogrywce o trzecie miejsce. Gratulujemy Wam dziewczyny! 


Powiatowy Konkurs Ekologiczny dla gimnazjalistów.pptxGminny Konkurs Ekologiczny


    Jakub Teper, Magdalena Pawlak, 

Gabriela Magiera zakwalifikowali

się do etapu powiatowego

6 kwietnia 2018 w Szkole Podstawowej w Stróżnej odbył się XVIII Gminny Konkurs Ekologiczny organizowany przez Oddział LOP w Gorlicach, pod patronatem Burmistrza Bobowej.

Temat przewodni konkursu to: Historia i działalność Ligi Ochrony Przyrody w aspekcie ochrony środowiska. Nawiązuje on do obchodzonego w tym roku jubileuszu 90-lecia LOP.

W konkursie uczestniczyły wszystkie szkoły naszej gminy: podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Każdą szkołę mogło reprezentować maksymalnie trzech uczniów, byli to zwycięzcy etapu szkolnego. W sumie w konkursie wzięło udział 34 uczniów.

Naszą szkołę reprezentowali:

Szkoła Podstawowa - Martyna Popiela kl. 7b, Wiktoria Niepsuj kl. 5a, Jakub Teper kl. 4c

Gimnazjum – Magdalena Pawlak kl. 2b, Martyna Wąs kl. 2b, Gabriela Magiera kl. 2b

Konkurs rozpoczęła Pani Grażyna Kurzawa - prezes Oddziału LOP w Gorlicach.

Uczestnicy konkursu przez 40 minut rozwiązywali test składający się z 40 pytań zamkniętych.  Po teście, kiedy komisja konkursowa oceniała prace uczniów, wybrali się autobusem do pobliskiego Koła Łowieckiego Bażant. Tam dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat pracy myśliwych i łowczych, poznali podstawowe zasady gospodarki, prawa i etyki łowieckiej. Po ekologicznej wycieczce nadszedł czas na poznanie laureatów konkursu.


WYNIKI KONKURSU

W kategorii szkół podstawowych:

1 miejsce  ex aequo 

– Maciej Skraba (34 pkt.) – SP Jankowa (opiekun Teresa Skrzypek)

– Jakub Teper (34 pkt.) – SP Bobowa (opiekun Magdalena Bogusz)

3 miejsce – Kinga Ligęza (33 pkt.) – SP Brzana (opiekun Tomasz Tarasek)

 

W kategorii szkół gimnazjalnych

1 miejsce – Magdalena Pawlak (32 pkt.) – Gimnazjum Bobowa (opiekun Jolanta Połeć)

2 miejsce – Kinga Śliwa (31 pkt) – Gimnazjum Brzana (opiekun Katarzyna Sowa)

3 miejsce – Gabriela Magiera (29 pkt.) – Gimnazjum Bobowa (opiekun Jolanta Połeć)

 

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

1 miejsce – Wioleta Cop (34 pkt.) – ZSO Bobowa (opiekun Grażyna Kurzawa)

2 miejsce – Krzysztof Śliwa (29 pkt.) – ZSZ Bobowa (opiekun Renata Roszak)

3 miejsce – Kacper Mierzwa (28 pkt.) – ZSZ Bobowa (opiekun Renata Roszak)


Pozostali nasi uczniowie znaleźli się tuż za podium uzyskując następujące wyniki: Wiktoria Niepsuj (31 pkt), Martyna Popiela (30 pkt.), Martyna Wąs (27 pkt.).

Gratulujemy wszystkim wysokich wyników i ogromnej wiedzy ekologicznej!

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali okolicznościowe dyplomy i nagrody książkowe.


Etap powiatowy dla uczniów szkół podstawowych odbędzie się 17.05.2018 o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej w Lipinkach.

Etap powiatowy dla uczniów gimnazjum odbędzie się 24.05.2018 o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej w Bobowej.


Gminny Konkurs Ekologiczny.pptx