Sukcesy w roku szkolnym 2016/17

Sukcesy w poprzednich latach

Sukcesy w roku szkolnym 2016/17


    Gabriela Magiera i Martyna Wąs              awansowały do etapu                             powiatowego

Dnia 26 kwietnia 2017 roku w Szkole Podstawowej w Wilczyskach odbył się XVII Gminny Konkurs Ekologiczny. Każdą szkołę naszej gminy mogło reprezentować maksymalnie trzech uczniów. W konkursie wzięły udział szkoły podstawowe, szkoły gimnazjalne i szkoły ponadgimnazjalne z terenu gminy Bobowa. W sumie w konkursie wzięło udział 34 uczniów.

Szkołę Podstawową w Bobowej reprezentowali zwycięzcy etapu szkolnego: Mateusz Łaś kl. 5a, Łukasz Jabłoński kl. 5b i Weronika Dulęba kl. 6b. Dodajmy, iż Aleksander Prokop kl. 6a mimo zwycięstwa na etapie szkolnym nie mógł uczestniczyć w etapie gminnym, bo tegoż dnia reprezentował szkołę w wojewódzkim etapie konkursu biblijnego w Krakowie.

Gimnazjum w Bobowej reprezentowały zwyciężczynie etapu szkolnego: Gabriela Magiera kl. 1b, Martyna Wąs kl. 1b i Patrycja Kamińska kl. 3a.

WYNIKI KONKURSU: 

W kategorii szkół podstawowych:

1 miejsce  ex aequo 

 Ilona Sus (36 pkt.) – SP Wilczyska (opiekun Barbara Włodarz)

– Julia Sarkowicz (36 pkt.) – SP Brzana (opiekun Tomasz Tarasek)

3 miejsce – Dominika Marszał (34 pkt.) – SP Siedliska (opiekun Katarzyna Kostrzewa - Krok)

Nasi uczniowie byli tuż za podium uzyskując następujące wyniki:

Łukasz Jabłoński (33 pkt.) – opiekun Anna Marczyk

Weronika Dulęba (33 pkt.) – opiekun Magdalena Bogusz

Mateusz Łaś (32 pkt.) – opiekun Magdalena Bogusz

 

W kategorii szkół gimnazjalnych:

1 miejsce – Gabriela Magiera (35 pkt.) – Gimnazjum Bobowa (opiekun Jolanta Połeć)

2 miejsce – Weronika Padoł (34 pkt) – Gimnazjum Brzana (opiekun Katarzyna Sowa)

3 miejsce – Martyna Wąs (33 pkt.) – Gimnazjum Bobowa (opiekun Jolanta Połeć)

Patrycja Kamińska (32 pkt.) zajęła czwarte miejsce.

 

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

1 miejsce – Kinga Migacz (23 pkt.) – ZSO Bobowa (opiekun Grażyna Kurzawa)

2 miejsce – Piotr Zawiliński (21 pkt.) – ZSZ Bobowa (opiekun Renata Roszak)

3 miejsce – Dorota Zawilińska (20 pkt.) – ZSO Bobowa (opiekun Grażyna Kurzawa)

Gratulujemy wszystkim naszym uczniom, gdyż reprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy ekologicznej, o czym świadczy uzyskana ilość punktów. W szczególności gratulujemy Gabrysi Magiera i Martynie Wąs z kl. 1b gimnazjum, które będą reprezentować naszą gminę na etapie powiatowym. Etap powiatowy odbędzie się 5 czerwca (Dzień Ochrony Środowiska) w Zespole Szkół nr 1 w Bobowej.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali okolicznościowe dyplomy i nagrody książkowe. Fundatorami nagród byli: Urząd Miejski Bobowa i Rada Rodziców SP Wilczyska. 

X Jubileuszowy 
Powiatowy Konkurs Ekologiczny 
dla uczniów gimnazjum


       

Gabrysia Magiera najlepsza         

 z ekologii w powiecie

W tym roku Powiatowy Konkurs Ekologiczny dla uczniów szkół gimnazjalnych powiatu gorlickiego odbył się 5 czerwca – w Światowy Dzień Ochrony Środowiska. Jak co roku odbył się w Zespole Szkół nr 1 w Bobowej. Była to już X edycja, jubileuszowa. Organizatorzy konkursu to: Oddział Ligi Ochrony Przyrody w Gorlicach i Zespół Szkół nr 1 w Bobowej oraz działające przy szkole Szkolne Koła Ligi Ochrony Przyrody. 

Patronat nad konkursami ekologicznymi przygotowywanymi przez Oddział LOP w Gorlicach tradycyjnie objął Starosta Gorlicki, Pan Karol Górski. Tegoroczne konkursy ekologiczne odbywają się pod hasłem „Bliżej ekologii”.

Otwarcia konkursu dokonał Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Bobowej Pan Adam Urbanek. Słowo wstępne wygłosili: Przewodniczący Rady Miejskiej w Bobowej Stanisław Tabiś wspominając o inwestycjach podejmowanych na rzecz ochrony przyrody w środowisku lokalnym i  przedstawiciel Zarządu Oddziału LOP w Gorlicach Pani Teresa Pres, reprezentująca Prezesa Zarządu Panią Grażynę Kurzawa.

Pani Grażyna Kurzawa  tego samego dnia uczestniczyła wraz z uczennicą Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej, Anną Babicz – laureatką I miejsca w uroczystości podsumowania ogólnopolskiego konkursu „Mój las” w Warszawie.  

X Powiatowym Konkursie Ekologicznym w Bobowej wzięło udział 26 gimnazjalistów – laureatów etapu gminnego, którzy rozwiązywali test opracowany przez niezależną komisję konkursową w składzie: przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Gorlicach – Pan Marcin Janik, nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych ­– Pani Jadwiga Kuzak i Pani Małgorzata Winiarska.

Uczestnicy konkursu wraz z opiekunami odbyli spacer po Bobowej zapoznając się z atrakcjami naszego miasta. Rolę przewodnika pełniła była nauczycielka Zespołu Szkól nr 1 w Bobowej Pani Barbara Kowalska. Goście zapoznali się z techniką tworzenia bobowskiej koronki klockowej, zwiedzili synagogę, zabytkowe kościoły, zatrzymali się na moment przy dworze Długoszowskich, aby posłuchać historii o Bobowej, obejrzeli także zabytkowe pojazdy konesera motoryzacji i miłośnika historii Pana Józefa Gucwy.

Po zakończeniu zwiedzania Bobowej dokonano podsumowania konkursu oraz wręczenia dyplomów i nagród laureatom i wszystkim uczestnikom. Nagrody książkowe ufundowane zostały przez Starostę Gorlickiego. Starostwo Powiatowe reprezentował Wicestarosta Pan Jerzy Nalepka.

Wyniki konkursu:

I miejsce ex aequo

- Gabriela Magiera (46 pkt.) – Zespół Szkół nr 1 w Bobowej (opiekun Jolanta Połeć)

- Piotr Wojtaszuk (46 pkt.) – Zespół Szkół nr 1 w Bieczu (opiekun Anna Pelczar-Kozłowska)

II miejsce

- Aleksandra Śliwa (42 pkt.) – Zespół Szkół w Kobylance (opiekun Anna Brzezowska)

III miejsce ex aequo

- Mateusz Mazur (41 pkt.) – Zespół Szkół w Stróżówce (opiekun Marcin Juszczęć)

- Karol Proszak (41 pkt.) – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Strzeszynie (opiekun Barbara Abram)

- Justyna Ropczyńska (41 pkt.) – Zespół Szkół w Staszkówce (opiekun Monika Magiera)

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom szerokiej wiedzy ekologicznej!

Rolę gospodarza konkursu pełnił Zespół Szkół nr 1 w Bobowej, który z gościnnością przyjął uczestników konkursu.

Na zakończenia głos zabrała Pani Teresa Pres, która w imieniu Zarządu Oddziału LOP w Gorlicach podziękowała za organizację i wzorowe przeprowadzenie konkursu Panu Dyrektorowi Zespołu Szkół nr 1 w Bobowej oraz komisji konkursowej.

Dyrektor szkoły Adam Urbanek podziękował swoim nauczycielom, opiekunom Szkolnych Kół LOP -  Pani Jolancie Połeć i Pani Magdalenie Bogusz za pomoc w przygotowaniu konkursu.

Nasze gimnazjum reprezentowały dwie uczennice – laureatki etapu gminnego: Gabriela Magiera i Martyna Wąs, obydwie z klasy 1b. Jak już wiemy, Gabrysia wygrała konkurs, natomiast Martyna uzyskała wynik 39 punktów i zajęła wysokie ósme miejsce.  Gratulujemy Wam dziewczyny! 

X Powiatowy Konkurs Ekologiczny.pptx