Sukcesy w roku szkolnym 2011/12

Konkurs ekologiczny

Uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli: Ewy Podobińskiej, Teresy Pres, Aleksandry Sokołowskiej, Magdaleny Bogusz, Doroty Fryczek, Jolanty Gajczewskiej i siostry Filipiny pracowali nad projektem ekologicznym. Tworzyli hasła ekologiczne. Wykonali wiele produktów i prac plastycznych z surowców wtórnych, płyt CD. Były to: makiety ekosystemów, stroje ekologiczne, plakaty ekologiczne, plakaty o stworzeniu świata według Biblii, ekozabawki. Wystawę prac na korytarzu szkolnym przygotowała siostra Filipina. Najciekawsze prace zostały nagrodzone podczas festynu szkolnego 3 czerwca 2012 r. Oto prace wykonane przez naszych uczniów:

Ekologia.pptx

Rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego

Kategoria: Hasło dotyczące recyklingu:

Wyróżnienia:

Agnieszka Gucwa kl. IIb gimnazjum

Joanna Świątańska kl. VIc

Kinga Nowak kl. VIc

Natalia Ligęza kl. Ib gimnazjum


Kategoria: Makiety ekosystemów

1 miejsce: Justyna Tubek i Alina Tubek kl. II b gimnazjum

 

Kategoria: Plakat: Puszki aluminiowe warto zbierać, ponieważ:

1 miejsce: Tomasz Babicz  kl. IIIc gimnazjum

 

Kategoria: Plansza-ekoznaki:

1 miejsce: Weronika Fyda kl. VIa

2 miejsce: Oktawia Walicka kl. Va

 

Kategoria: Stworzenie świata  według Biblii

    1 miejsce: Konrad Święch kl. IV b

    2 miejsce: Weronika Łaś kl. IIIb

    3 miejsce: Wiktoria Bara kl. IVb

    Wyróżnienia:

    Patrycja Lichoń kl. IVa

    Jan Święs kl. Ia

   Olga Święch kl. Ib

 

Kategoria: Plansza - Wpływ człowieka na przyrodę

1 miejsce: Paulina Kloc kl. IVa

2 miejsce: Daria Czerwień kl. IVa

 

Kategoria: Strój ekologiczny

1 miejsce: Agata Ferenc kl. VIa

2 miejsce: Anna Babicz kl. Vb

3 miejsce: Paulina Lichoń i Marlena Gucwa kl. Vb

Wyróżnienie: Agata Mucha kl. VIa


Kategoria: Dodatki do stroju ekologicznego

      1 miejsce: Gabriela Rafa  i Karolina Kwarcińska kl. VIa

      2 miejsce: Julia Ziomek kl. Vb

      3 miejsce: Kinga Kmak kl. Vb

      Wyróżnienia:

      Patrycja Kipiel kl. VIb

      Wiktoria Obrzut kl. VIa

      Jakub Chronowski kl. VIa

      Gabriela Lichoń kl. Vb


Kategoria: Prace plastyczne wykonane z surowców wtórnych:

1 miejsce:        Bogumiła Dudowska kl. specjalna

Bartłomiej Apriasz kl. specjalna

Monika Orłowska kl. specjalna

Maria Semla kl. specjalna

Aleksandra Kruczek kl. specjalna

Zofia Nowak kl. specjalna

Katarzyna Szarek kl. specjalna

2 miejsce:        Kacper i Jakub Tumidajski kl. IVb i IIIa

 

Kategoria: ekozabawki

1 miejsce: Kinga i Wiktoria Bara kl. IIa i IVb

2 miejsce: Krystian i Adrian Zawiślak kl. 0

3 miejsce: Weronika Łaś kl. IIIb

Wyróżnienia:

Barbara Zięba kl. 0

Ewa Lach kl. 0

Jakub Kuk kl. 0

Dawid Głąb kl. 0

Natalia i Weronika Dulęba kl. 0 i Ic

Maciej Bogusz kl. 0

Aleksandra Cieśla kl. 0

Patryk Kruczek kl. 0

Aleksander Prokop kl. Ia

Eryk Wojtaczka kl. IVb

Sebastian Myśliwiec kl. IVb

Anita Nowak kl. IVb

 

Kategoria: Prace plastyczne z wykorzystaniem płyt CD:

      1 miejsce: Natalia Motyka kl. Ia gimnazjum

      2 miejsce: Katarzyna Wojtarowicz i Aleksandra Wiejaczka kl. Ic gimnazjum

      3 miejsce: Magdalena Sarkowicz kl. Ib gimnazjum

 

Kategoria: Torby ekologiczne

1 miejsce: Przemysław Kwarciński kl. IVb

2 miejsce: Kamila Ćwikła kl. IVa

3 miejsce: Aleksandra Gryzło kl. IVa

 

Kategoria: Mój dom

      Wyróżnienia:

      Natalia Dulęba kl. IIIc

      Monika Dulęba kl. IIIc

      Konrad Ziomek  kl IIIc

      Filip Gryzło kl. IIIc

      Adriana Rafa kl. IIIc

Nagrody dla tego konkursu ufundowało

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo


Zbiórka surowców wtórnych w roku szkolnym 2011/12

 Klasa gimnazjalna Liczba   uczniówPuszki Butelki Zakrętki Razem Średnia na ucznia wszystkich surowców Miejsce
 I a 21 344 47919 1310  62 szt. 
 I b  19 346 12944600  6240 327 szt. 3
 I c 18 842 420 978 2240 125 szt. 
 II a 30 1238 74 3296 4608 153 szt. 
 II b 26     516 2093 9086 11695 449 szt. 2
 II c 24794  4313 13468 18575 774 szt. 1
 III a 23 54 - - 54 2 szt. 
 III b 23 592 65 182 839 36 szt. 
 III c 22 885 360 61 1306 59 szt. 
 Specjalna 7 300 - - 300 42 szt. 
 Razem 213 5911 8666 32590 47167 221 szt. 

Uczniowie gimnazjum do wyróżnienia w akcji ekologicznej:

1 miejsce - Gucwa Weronika kl. II c (558 puszek, 1387 butelek, 3589 zakrętek, 60 baterii)
2 miejsce - Walicki Kacper kl. II c (2700 butelek, 7470 zakrętek)
3 miejsce - Babicz Tomasz kl. III c (550 puszek, 360 butelek)

Wyróżnienia:

klasa I a
1. Job Natalia
2. Job Mariola

klasa I b
1. Klimek Justyna
2. Ziomek Julia
3. Sarkowicz Magdalena
4. Job Oktawia

klasa I c 
1. Wiejaczka Aleksandra
2. Fyda Anna
3. Przybyłowicz Patrycja
4. Nowak Natalia

klasa II a
1. Stański Hubert
2. Klimek Patrycja
3. Ryzner Dominika

klasa II b
1. Wójtowicz Klaudia
2. Wiejaczka Kinga
3. Molendowicz Jakub
4. Dynarowicz Magdalena
5. Gucwa Agnieszka
6. Szczepanek Dominika
7. Gryzło Przemysław
8. Magiera Kinga
9. Janota Artur
10. Flądro Katarzyna

klasa II c
1. Mucha Joanna

klasa III b
1. Krzeszowska Patrycja
2. Domin Krystyna
3. Gucwa Agata

klasa III c
1. Tubek Michał
2. Przybyłowicz Klaudia


Zbiórka surowców wtórnych w szkole podstawowej

Uczniowie szkoły podstawowej zebrali łącznie 184 kg puszek 671 kg butelek Pet.
 
1 miejsce - klasa IV b
2 miejsce - klasa IV a
3 miejsce - klasa V b

Uczniowie szkoły podstawowej do wyróżnienia w akcji ekologicznej:

1 miejsce - Anna Babicz kl. V b
2 miejsce - Miłosz Krupa kl. IV a
3 miejsce - Jolanta Tubek kl. IV b

Wyróżnienia:

1. Angelika Gorgosz kl. 0
2. Szymon i Ewa Lach kl. 0
3. Patryk i Sulpicjusz Mruk kl. 0
4. Olga Święch kl. I
5. Artur Czarnecki kl. I
6. Krystian Ligęza kl. I 
7. Kinga Fyda kl. I
8. Kamila Gryzło kl. I
9. Magdalena Wojtaczka kl. I
10. Emilia Wojtuła kl.I
11. Aleksander Prokop kl. I
12. Paulina Szczepanek kl. III
13. Damian Myśliwiec kl. III
14. Weronika Wolanin kl. III
15. Jakub Tumidajski kl. III
16. Eryk Wojtaczka kl. IV
17. Sebastian Myśliwiec kl. IV
18. Wiktor Nogawka kl. IV
19. Katarzyna Skupień kl. IV
20. Wiktoria Bara kl. IV
21. Klaudia Śliwa kl. IV
22. Grzegorz Job kl. V
23. Gabriala Rafa kl. VI