Aktualności‎ > ‎

Zator - wycieczka kl. 1c SP

opublikowane: 7 cze 2016, 05:39 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

Pierwszaki w Zatorze

Dnia 2 czerwca 2016 r. uczniowie klasy Ic SP wraz z rodzicami, wychowawczynią panią D. Gorgosz, panią M. Niepsuj i panią A. Mól byli na wycieczce w Zatorze. Tam zwiedzili największy w Polsce Park Ruchomych Dinozaurów. Spacer wśród tych fascynujących gadów pozwolił wszystkim uruchomić wodze wyobraźni i przenieść się w czasy, gdy na Ziemi żyły te gigantyczne jaszczury.

Następnie uczniowie płynęli gondolą po stawie, na którym usytuowany jest Park Mitologii. Wszyscy mieli okazję obejrzeć pięknie odwzorowane figury greckich bogów, herosów, bohaterów i mitycznych stworzeń.

Nie lada przeżyciem dla wszystkich dzieci było zwiedzanie bajecznie kolorowego Parku Bajek i Stworzeń Wodnych, gdzie na zaczarowanych ścieżkach można spotkać wielu baśniowych bohaterów. Tam dzieci przeniosły się w świat swoich ulubionych bajek, mogły zrobić sobie zdjęcie ze swoim ulubieńcem. W parku tym znajduje się też kino 360 3D, gdzie na przeżycie niesamowitej przygody zaprasza wirtualny skrzat.

Uczestnicy wycieczki zwiedzili także Park Owadów, gdzie zobaczyli 16 gigantycznych figur owadów: np. biedronkę, konika polnego, mrówkę gigantycznych rozmiarów.

Kolejną atrakcją było odwiedzenie Lunaparku, gdzie zarówno na tych małych jak i na tych dużych czekały: karuzela rekin, karuzela słoniki, diabelski młyn, itp. Podczas wycieczki wszyscy świetnie się bawili i wrócili do domu pełni wrażeń. 

Zator.pptx