Aktualności‎ > ‎

Zabawa karnawałowa 2019

opublikowane: 16 lut 2019, 09:10 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

Niech żyje bal... 


14 lutego - w Walentynki na pięknie przystrojonej sali gimnastycznej odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. O walentynkową dekorację sali balowej, która wyglądała w tym roku naprawdę zjawiskowo  zadbali nauczyciele, rodzice i  uczniowie.

 

Do południa na balu przebierańców bawiły się dzieci z zerówek. Po klasach zerowych swoją zabawę karnawałową rozpoczęli uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej. Starsi koledzy serwowali muzykę, a starsze koleżanki pełniły role wodzirejów.

W czasie przerwy dzieci wraz z wychowawczyniami udały się do swoich sal na poczęstunki przygotowane przez rodziców. Na zakończenie wybierano królową i króla balu.

W godzinach popołudniowych na parkiecie sali balowej zawitali uczniowie klas 4-6, a wieczorem uczniowie klas 7-8 i gimnazjaliści.

Jak co roku, dyrektor szkoły Adam Urbanek słowami Poloneza czas zacząć … rozpoczął bal dla najstarszych uczniów. W uroczystym otwarciu balu towarzyszyła mu przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Marta Jankowska.

Po życzeniach dobrej zabawy młodzież bezbłędnie wykonała poloneza – reprezentacyjny polski taniec narodowy.  W tym roku poloneza tańczyła spora grupa uczniów, bo ponad 20 par. Gratulujemy! Po polonezie młodzież dalej wirowała na parkiecie.


Bal karnawałowy 2019Polonez.mp4