Aktualności‎ > ‎

XVI Dzień Papieski

opublikowane: 9 paź 2016, 02:03 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 9 paź 2016, 02:05 ]
"Jan Paweł II - 
bądźcie świadkami miłosierdzia"

W całej Polsce obchodzony jest dziś XVI Dzień Papieski. Tym razem pod hasłem "Jan Paweł II - bądźcie świadkami miłosierdzia". W naszej szkole obchodziliśmy to święto w piątek, 7 października. Aby uczcić papieża – naszego  rodaka wszyscy uczniowie przyszli tego dnia do szkoły w odświętnych strojach.

Uczniowie z kółka teatralnego zaprezentowali z tej okazji scenki z życia papieża Jana Pawła II czyli narodziny, chrzest, śmierć ukochanej matki, wybór na papieża, rozmowę z tureckim zamachowcem Mehmetem Ali Agcą.

W związku z tym, że obchodzimy Rok Miłosierdzia Bożego w przedstawieniu pojawiła się siostra Faustyna, której zasadniczym zadaniem było przekazanie Kościołowi i całemu światu orędzia Miłosierdzia. Zachęcała nas do modlitwy i przebaczenia.

Widzieliśmy też Matkę Teresę z Kalkuty, która zawsze troszczyła się o najuboższych, opuszczonych i najbardziej potrzebujących, za co w 1979 otrzymała Pokojową Nagrodę Nobla. W obliczu jej licznych zasług 19 października 2003 Jan Paweł II osobiście ogłosił ją błogosławioną na Placu św. Piotra w Rzymie.  5 września bieżącego roku, w 19-tą rocznicę jej śmierci została ogłoszona świętą.

Główną reżyserką przedstawienia była siostra Rozaria, a pomagali jej następujący nauczyciele: Agnieszka Mól, Lucyna Hartig, Patrycja Kruczek, Dorota Gorgosz, Aneta Fyda, Łukasz Kruczek (nagłośnienie). W przedstawieniu wystąpiło łącznie 32 aktorów, którzy nie tylko recytowali poszczególne kwestie, ale też grali, śpiewali i tańczyli.

Na koniec pan dyrektor Adam Urbanek podziękował za piękny występ, a pani Maria Ziomek dała świadectwo z obecności papieża Jana Pawła II w jej życiu. 

Dzień Papieski.pptx