Aktualności‎ > ‎

XIX Międzynarodowy Festiwal Koronki Klockowej

opublikowane: 11 wrz 2018, 09:33 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

Nasi na Międzynarodowym Festiwalu Koronki Klockowej

W dniach 6-9 września 2018 na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Bobowej odbywała się tegoroczna, już XIX edycja Międzynarodowego Festiwalu Koronki Klockowej.  Podczas Festiwalu podziwialiśmy wystawy koronek z wielu europejskich krajów, pokazy mody, występy sceniczne rodzimych i zaproszonych artystów. Wśród zwiedzających można było spotkać wielu naszych uczniów, którzy udali się na Festiwal pod opieką swoich nauczycieli.

Na Festiwalu zaprezentowały się również dzieci z klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Bobowej, które pod czujnym okiem Pani Marii Ziomek wykonały na scenie dwa układy taneczne: taniec polonez i taniec hiszpański.

Dzieci po raz pierwszy zatańczyły poloneza 17 czerwca na uroczystości gminnej z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Po raz drugi zaprezentowały ten taniec 8 lipca w Dworku Paderewskiego w Kąśnej biorąc udział w koncercie przygotowanym przez naszą rodowitą bobowiankę – Urszulę Rojek, sopranistkę opery wiedeńskiej, a koncert odbywał się pod hasłem „Śpiewamy i tańczymy dla niepodległej”. Po raz trzeci tańczyły poloneza 21 sierpnia na Krakowskim Rynku na 42. Międzynarodowych Targach Sztuki Ludowej  (Dzień Bobowej w Krakowie).

Z tańcem hiszpańskim zaprezentowały się po raz pierwszy 10 kwietnia w Zespole Szkół Zawodowych w Bobowej, gdzie wystąpiły przed zespołem „Pectus”, po raz kolejny 15 maja na imieninach św. Zofii, następnie 17 czerwca na wspomnianej już uroczystości z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, potem 8 lipca w Dworku Paderewskiego w Kąśnej, 21 sierpnia na Krakowskim Rynku i teraz 8 września na Międzynarodowym Festiwalu Koronki Klockowej w Bobowej.

Gratulujemy dzieciom tylu pięknych i wzruszających występów.

Podczas Festiwalu nagrodzono uczniów naszej szkoły, którzy wykonali prace (koronki, biżuterię koronkową i inne koronkowe rękodzieła) na XXIV Ogólnopolski Konkurs Koronki Klockowej. Wśród tych uczniów znaleźli się: Magdalena Koszyk, Marcel Wąsowski, Wiktoria Mól, Julita Pałys, Aleksandra Cieśla, Oliwia Rudolphi, Anita Król, Emilia Wołkowicz, Anna Lach, Ewa Lach, Emilia Szwarga, Agata Szafraniec, Maja Górska, Małgorzata Stukus, Zofia Stukus. Gratulujemy.


Festiwal koronek