Aktualności‎ > ‎

XI Powiatowy Konkurs Ekologiczny dla uczniów gimnazjum

opublikowane: 25 maj 2018, 16:35 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

Gabriela Magiera 

powtórzyła sukces 

z zeszłego roku 

i po raz drugi 

wygrała konkurs


W czwartek, 24 maja 2018 r. na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Bobowej odbył się XI Powiatowy Konkurs Ekologiczny dla uczniów gimnazjum z powiatu gorlickiego. Organizatorami konkursu byli: Oddział Ligi Ochrony Przyrody w Gorlicach, Starostwo Powiatowe w Gorlicach i Szkoła Podstawowa w Bobowej oraz działające przy szkole Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody.

W tym roku obchodzimy jubileusz 90-lecia LOP-u, w związku z tym tematem przewodnim tegorocznych konkursów ekologicznych jest: „Historia i działalność Ligi Ochrony Przyrody w aspekcie ochrony środowiska”.

Otwarcia konkursu dokonał Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bobowej Pan Adam Urbanek. Słowo wstępne wygłosili: Przewodniczący Rady Miejskiej w Bobowej Stanisław Tabiś wspominając o inwestycjach podejmowanych na rzecz ochrony przyrody w środowisku lokalnym i  Prezes Zarządu Oddziału LOP w Gorlicach Pani Grażyna Kurzawa.

W XI Powiatowym Konkursie Ekologicznym wzięło udział 20 gimnazjalistów – laureatów etapu gminnego, którzy przez godzinę rozwiązywali test z podanej tematyki, opracowany przez niezależną komisję konkursową w składzie: przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Gorlicach – Pan Marcin Janik, nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych ­– Pani Małgorzata Winiarska i Pani Katarzyna Grasela.

Po teście uczestnicy konkursu wraz z opiekunami wybrali się na zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego w Ciężkowicach. W tym czasie komisja konkursowa oceniała prace uczniów.

Po powrocie z Muzeum dokonano podsumowania konkursu oraz wręczenia dyplomów i nagród laureatom i wszystkim uczestnikom. Nagrody wręczał Burmistrz Bobowej Pan Wacław Ligęza.  


Wyniki konkursu:

I miejsce – Gabriela Magiera (37 pkt.) –Szkoła Podstawowa w Bobowej (opiekun Jolanta Połeć)

II miejsce – Anna Nowak (36 pkt.) – Miejski Zespół Szkół Nr 5 w Gorlicach (opiekun Iwona Stec)

III miejsce – Martyna Machowska (33 pkt. + 7 pkt. dogrywka) Szkoła Podstawowa w Kwiatonowicach (opiekun Beata Gregorczyk)


Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom szerokiej wiedzy ekologicznej!

Na zakończenie głos zabrała Prezes Zarządu Oddziału LOP w Gorlicach Pani Grażyna Kurzawa, która podziękowała za organizację i wzorowe przeprowadzenie konkursu Panu Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Bobowej oraz komisji konkursowej.

Nagrody książkowe ufundował Starosta Gorlicki Pan Karol Górski, wycieczkę do Muzeum Przyrodniczego Burmistrz Bobowej Pan Wacław Ligęza, a poczęstunek Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Bobowej. Nad organizacją konkursu czuwały opiekunki SK LOP Pani Jolanta Połeć i Pani Magdalena Bogusz.  

Nasze gimnazjum reprezentowały dwie uczennice – laureatki etapu gminnego: Gabriela Magiera i Magdalena Pawlak, obydwie z klasy 2b. Jak już wiemy, Gabrysia wygrała konkurs, natomiast Magda uzyskała wynik 32 punkty, o 1 za mało, aby uczestniczyć w dogrywce o trzecie miejsce. Gratulujemy Wam dziewczyny! 

 

Powiatowy Konkurs Ekologiczny dla gimnazjalistów.pptx