Aktualności‎ > ‎

XII Powiatowy Konkurs Ekologiczny

opublikowane: 18 maj 2019, 04:33 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej
"Chemia w żywności" 
i aż pięcioro laureatów konkursu

W piątek, 17 maja 2019 r. na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Bobowej odbył się XII Powiatowy Konkurs Ekologiczny dla uczniów klas 7-8 szkoły podstawowej i klas 3 gimnazjum z powiatu gorlickiego. Temat przewodni konkursu to: „Chemia w środowisku i w żywności oraz jej wpływ na zdrowie człowieka”.

Organizatorami konkursu byli: Oddział Ligi Ochrony Przyrody w Gorlicach, Starostwo Powiatowe w Gorlicach, Gmina Bobowa i Szkoła Podstawowa w Bobowej.

W otwarciu konkursu uczestniczyli: Burmistrz Bobowej Wacław Ligęza, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Bobowej Małgorzata Molendowicz, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bobowej Adam Urbanek, założycielka i wieloletnia opiekunka Szkolnego Koła LOP przy SP Bobowa Teresa Pres.

XII Powiatowym Konkursie Ekologicznym wzięło udział 26 uczniów – reprezentantów 10 gmin powiatu gorlickiego i jednocześnie laureatów etapu gminnego. Uczniowie przez godzinę rozwiązywali test z podanej tematyki, opracowany przez niezależną komisję konkursową w składzie: przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Gorlicach, Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska – Marcin Janik, nauczyciele biologii szkół ponadgimnazjalnych ­– Jadwiga Kuzak i Małgorzata Winiarska.

Po teście uczestnicy konkursu wraz z opiekunami wybrali się na zwiedzanie Gospodarstwa Pasiecznego „Sądecki Bartnik” w Stróżach. W tym czasie komisja konkursowa oceniała prace uczniów. Po powrocie z wycieczki dokonano podsumowania konkursu oraz wręczenia dyplomów i nagród książkowych laureatom i wszystkim uczestnikom.  


Laureaci konkursu:

I miejsce ex aequo 

– Julia Haberek – ZSP Strzeszyn (opiekun Anna Lipa)

– Julia Sarkowicz – SP Brzana (opiekun Katarzyna Sowa)

II miejsce ex aequo 

– Kamila Gryboś – ZSP Libusza (opiekun Justyna Rutana)

– Kamila Kędzior – SP Dominikowice (opiekun Anna Ziemba)

III miejsce

– Paweł Cymbała ZSP Łosie (opiekun Renata Hryc)

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom szerokiej wiedzy ekologicznej!

Naszą szkołę reprezentowała Martyna Wąs z kl. 3b gimnazjum, która zajęła VIII miejsce.


Nagrody książkowe ufundowało Starostwo Powiatowe w Gorlicach, wycieczkę do „Bartnika Sądeckiego” ufundował Burmistrz Bobowej, a poczęstunek dla gości Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Bobowej. 

Nad organizacją konkursu czuwały: Jolanta Połeć, Magdalena Bogusz i Anna Marczyk. 


Powiatowy Konkurs Ekologiczny