Aktualności‎ > ‎

Występ klasy "0" przed PECTUSEM

opublikowane: 21 kwi 2018, 04:56 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 22 kwi 2018, 10:31 ]


„Artystą można zostać 
nawet w przedszkolu”

„Artystą można zostać nawet w przedszkolu” to tytuł obszernego artykułu, jaki wraz z kolorowymi zdjęciami ukazał się w „Gazecie Krakowskiej” dnia 17 kwietnia 2018 r. Powodem był rewelacyjny występ dzieci z klasy „0” (grupa V) ze Szkoły Podstawowej w Bobowej, który gościnnie wystąpił w Zespole Szkół Zawodowych podczas II edycji Powiatowego Konkursu Wokalno-Muzycznego Popularyzującego Twórczość Zespołu PECTUS odbywającego się pod hasłem „Maszeruj do własnej muzyki, odnajdź ją i idź w jej rytm”.

Dzieci pod czujnym okiem wychowawczyni Pani Marii Ziomek zaprezentowały się w tańcu hiszpańskim. Choreografia, perfekcyjny występ, piękne hiszpańskie stroje spowodowały, że członkowie zespołu PECTUS i zgromadzeni na uroczystości goście byli pod ogromnym wrażeniem. Owacjom na stojąco i brawom nie było końca. Łzy radości, wzruszenia pojawiały się w oczach rodziców występujących dzieci.

Niespodzianką dla zespołu PECTUS i zgromadzonych gości był występ zespołu MINI PECTUS, który wykonał piosenkę „Barcelona”. Dzieci wcieliły się w postaci oryginalnych muzyków (charakteryzacja, strój), tak więc członkowie zespołu mogli rozpoznać w MINI PECTUSIE siebie. I teraz znowu owacjom na stojąco, brawom nie było końca.

Wychowawczyni, Pani Maria Ziomek, która przygotowała dzieci do występu wraz ze swoimi wychowankami otrzymała od zespołu PECTUS kosz słodyczy i pamiątkowe dyplomy podpisane przez członków zespołu.

Transmisja z uroczystości prowadzona była na żywo przez Zespół Szkół Zawodowych. Również członek zespołu Maciej Szczepanik nagrywał cały występ dzieci i zamieszczał go bezpośrednio na Instagramie.

Po występie, Pan dyrektor Adam Urbanek wraz z dziećmi, wychowawczynią i rodzicami udał się na bobowski rynek, gdzie pod fontanną "Zosi" wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. Następnie, dla ostudzenia emocji Pan dyrektor zaprosił dzieci na tradycyjne lody do Pana Józefa Gucwy. 

Jeśli ktoś chciałby zobaczyć występ małych artystów, będzie miał taką okazję, bo wkrótce w Bobowej dzieci zaprezentują się ponownie. 


Pectus.pptx


Tekst: Maria Ziomek
Zdjęcia: CKiPG Bobowa