Aktualności‎ > ‎

Wyjazd na spektakl

opublikowane: 15 paź 2015, 10:35 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

"Piękna i Bestia"

15.10.2015 dzieci z klas trzecich szkoły podstawowej obejrzały spektakl zatytułowany „Piękna i Bestia” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie. Na tę sztukę dzieci udały się do Gorlickiego Centrum Kultury pod opieką nauczycieli: Krystyny Abram, Haliny Fyda, Jolanty Tokarz i Jolanty Połeć. Tam zajęły miejsca w pierwszych rzędach (jedne z najlepszych miejsc w teatrze) ciesząc się bliskością sceny i występujących na niej aktorów.

Dzieci obejrzały sztukę opartą na motywach znanej bajki „Piękna i Bestia”. Jest to jedna z najpiękniejszych i najbardziej magicznych baśni o miłości. Urzekająca opowieść o losach Belli została wzbogacona o nowe wątki i postaci. Intrygująco prowadzonej opowieści dopełniały: bajkowa scenografia, kolorowe kostiumy i piękne piosenki, które przeniosły widzów w magiczny świat zaczarowanych przedmiotów.

Godzinny spektakl dostarczył najmłodszym niezapomnianych wrażeń i wzruszeń. W mądry sposób opowiedział o istocie miłości konfrontując ją z takimi wartościami jak lęk czy brak akceptacji inności. Pokazał, że w każdym można dostrzec dobro i wrażliwość.

Po spektaklu dzieci pełne wrażeń wróciły do szkoły na kolejne lekcje. 

Piękna i bestia