Aktualności‎ > ‎

Wyjazd do teatru

opublikowane: 14 lut 2013, 13:10 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej


Spektakl "Tajemniczy ogród"

Dnia 13 lutego dzieci klas 1-3 szkoły podstawowej pod opieką nauczycieli i wychowawców uczestniczyły w bardzo wartościowej wycieczce do teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Dzieci obejrzały spektakl pt. "Tajemniczy ogród" w reżyserii Tomasza Obary. 

Przedstawienie jest adaptacją powieści angielskiej powieściopisarki Frances Hodgson Burnett. Utwór ten uważany jest za najlepszą powieść tej autorki i zalicza się go do klasyki literatury dziecięcej. Opowiada o różnych obszarach miłości, jak również o samotności, przyjaźni, chorobie i marzeniach. Spektakl operuje elementami, które są atrakcyjne z punktu widzenia widowiska - jest tu magia, jest tajemnica, jest piękna muzyka, jest sugestywnie pokazana rola przyrody, uzdrawiającej międzyludzkie relacje. Sztuka ta uczy nas, że miłość to najważniejsza rzecz w życiu człowieka.

Dzieci oglądały spektakl z zafascynowaniem, na widowni była cisza jak makiem zasiał. Były też sceny humorystyczne, które wywoływały ogólny śmiech. Aktorzy i młoda publiczność spisali się na medal. Oby więcej takich wyjazdów...

Teatr