Aktualności‎ > ‎

Wycieczkowych wspomnień czar…

opublikowane: 6 maj 2020, 13:56 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 6 maj 2020, 13:56 ]


Wycieczkowych wspomnień czar…

Jakże zmieniły się czasy…. W normalnych warunkach planowalibyśmy szkolne wycieczki i rajdy, a tak… siedzimy w domach i po wspólnych wojażach zostały nam tylko wspomnienia, którymi chcemy się podzielić.

Takim pięknym wspomnieniem była pierwsza wspólna wycieczka klas IV, która odbyła się 23 października 2019 roku. W piękny słoneczny dzień uczniowie klas IVa, IVb i IVc wraz z wychowawczyniami Lidią Łaś, Małgorzatą Molendowicz i Ewą Podobinską udali się najpierw do Trzcinicy, gdzie znajduje się skansen „Karpacka Troja”. Tam zwiedzali wystawy, oglądali eksponaty z wykopalisk, same stanowiska archeologiczne, oglądali film o pradziejach tych terenów ale też wzięli udział w warsztatach ceramicznych.

Następnie udali się do Biecza, by zwiedzić Muzeum Ziemi Bieckiej, gdzie zobaczyli między innymi, jak wyglądały dawne apteki. Wielu wrażeń dostarczyło też wszystkim spotkanie z katem w ratuszowej wieży. Na zakończenie wycieczki w ten piękny dzień wszyscy zajadali się pysznymi lodami…. I w doskonałych nastrojach wrócili do Bobowej.


Trzcinica


    (tekst i zdjęcia M. Molendowicz)