Aktualności‎ > ‎

Wycieczki kl."0" gr. V

opublikowane: 25 cze 2018, 12:01 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 27 cze 2018, 07:25 ]
Zerówka bierze udział 
w warsztatach muzycznych

7 czerwca 2018 r. dzieci klasy „0” gr. V ze Szkoły Podstawowej w Bobowej pod opieką wychowawczyni Marii Ziomek i pedagoga szkolnego Justyny Ćwiklik pojechały na wycieczkę do Dworku Paderewskiego w Kąśnej. W wycieczce udział wzięła także Pani Celina Job – pracownik CKiP Gminy Bobowa i rodzice.

Najpierw w sali koncertowej Dworku Paderewskiego dzieci oglądały 30-minutowy film o życiu i twórczości J.I. Paderewskiego. Następnie razem z przewodnikiem zwiedzały pięknie urządzone sale dworku słuchając ciekawostek o dziełach i eksponatach znajdujących się w ich wyposażeniu.

Potem wszyscy uczestnicy wycieczki udali się nad staw. Tam odpoczywali na kocach na trawie, podziwiając wspaniałe otoczenie wokół dworku i spożywając posiłek, aby nabrać sił do wspólnej zabawy ruchowej.

Po zabawie dzieci miały próbę poloneza. Tańczyły na trawie przed Dworkiem Paderewskiego do muzyki Ogińskiego – poloneza z „Pana Tadeusza” w wykonaniu orkiestry W. Kilara. Próba poloneza miała na celu zapoznanie dzieci z miejscem, w którym będą występować 8 lipca 2018 na koncercie jubileuszowym Śpiewajmy dla niepodległej” w 100-letnią rocznicę odzyskania niepodległości Polski.

Wszyscy pełni wrażeń wrócili do Bobowej wspominając ten niezwykły wyjazd.

Kąśna.pptx


14 czerwca 2018 znowu cała grupa V klasy 0" ze Szkoły Podstawowej w Bobowej wraz z wychowawczynią Marią Ziomek, Panią pedagog Justyną Ćwiklik i rodzicami pojechała na kolejną wycieczkę do Kamiannej, aby tam spotkać się z Panią Urszulą Rojek - śpiewaczką koncertującą na międzynarodowych scenach z muzyką operową i operetkową. 

Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania z przewodnikiem drewnianego kościółka znajdującego się obok pasieki. Wszyscy uczestnicy wysłuchali krótkiej historii o powstaniu kościółka i o przedmiotach w nim się znajdujących. Następnie z przewodnikiem zwiedzali pasiekę słuchając ciekawostek o życiu pszczół. Każdy z uczestników miał możliwość degustacji miodu.  

Potem wszyscy udali się do Domu Honorat", w którym czekała Pani Urszula Rojek częstując uczestników wycieczki wspaniałymi słodkościami i kiełbaskami. Po wspólnym biesiadowaniu dzieci razem z Panią Urszulą śpiewały znane pieśni patriotyczne.

Na koniec pobytu w Kamiannej odbyła się w saloniku domu próba poloneza w wykonaniu dzieci. Taniec ten wywołał łzy wzruszenia na twarzy nie tylko Pani Urszuli, ale i rodziców. 

Nadmienić należy, że obydwa wyjazdy tj. do Dworku Paderewskiego w Kąśnej i do Kamiannej odbywały się w ramach warsztatów muzycznych corocznego zadania Dzieło muzyczne jako forma edukacji i wychowania" wspieranego przez Departament Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Krakowie oraz Burmistrza Miasta i Gminy Bobowa Pana Wacława Ligęzę, a także Wójta Gminy Grybów Pana Piotra Kroka.

I to był znów dzień pełen niesamowitych wrażeń i przeżyć, które zapewne wszystkim uczestnikom wycieczki pozostaną na długo w pamięci. 

Kamianna.pptx


Tekst: Maria Ziomek

Zdjęcia: CKiPG Bobowa, Justyna Ćwiklik