Aktualności‎ > ‎

Wycieczka w Pieniny

opublikowane: 22 cze 2015, 04:56 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 22 cze 2015, 04:59 ]


Wycieczka w Pieniny

W dniach 15-16 czerwca 2015 roku uczniowie klasy VI b Szkoły Podstawowej oraz I b Gimnazjum w Bobowej odbyli dwudniową wycieczkę w Pieniny. Organizatorami wyjazdu byli opiekunowie: p. Renata Warzecha, p. Lucyna Hartig, p. Patrycja Kruczek, p. Łukasz Kruczek. Celem wycieczki było poznanie walorów przyrodniczych  malowniczych Pienin. 


Po przyjeździe do Jaworek  udaliśmy się na pieszą wędrówkę wąwozem Homole do schroniska pod Durbaszką. Drugiego dnia, zaraz po śniadaniu, udaliśmy się na szczyt Palenicy. Dzięki wspaniałej pogodzie mogliśmy podziwiać przecudną  panoramę Pienin z Trzema Koronami. Bardzo popularna jest na szczycie Palenicy zjeżdżalnia saneczkowa, świetna atrakcja dla dzieci, z której skorzystała część uczestników wycieczki. Ostatnim punktem naszego programu był zjazd wyciągiem do Szczawnicy. 
Pełni wrażeń, ale i zmęczeni dwudniowymi wędrówkami po górach wróciliśmy do naszych domów z planami na kolejne takie wyjazdy.