Aktualności‎ > ‎

Wycieczka Kolędników Misyjnych

opublikowane: 23 cze 2016, 10:53 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

"Bóg w Krakowie"

W zeszłym roku Kolędnicy Misyjni pojechali na wycieczkę do Krakowa, gdzie zwiedzili Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się" oraz Park Edukacji Globalnej "Wioski Świata". Zaś w tym roku wybrali się do nowosądeckiego kina Sokół na film pt. "Bóg w Krakowie". Wycieczka odbyła się w środę, 22 czerwca, a wzięło w niej udział ponad 80 uczniów z Bobowej i Brzany. Uczniowie obejrzeli bardzo ciekawy, refleksyjny film o nadziei, przebaczaniu, poświęceniu, miłości i wolności. 

Akcja filmu rozgrywa się współcześnie na tle urokliwego, tajemniczego i mistycznego miasta Krakowa. Na splatających się drogach bohaterów swoje ślady odciska Bóg, wielcy święci, a wiele kluczowych scen rozgrywa się w pełnych mistyki miejscach. Narratorem i przewodnikiem po Krakowie - "Rzymie Północy" jest w filmie Brat Albert (Jacek Lecznar). Obserwując historie bohaterów, maluje swój najsłynniejszy obraz: Ecce Homo, którego nigdy nie kończy, bowiem cierpienia i grzechy bohaterów, a także nas ludzi przekładają się na kolejne rany umęczonego Chrystusa. 

Po uczcie filmowej uczestnicy wycieczki udali się na lody do sądeckiej lodziarni "Argasińscy". Podczas wycieczki opiekę nad uczniami sprawowali następujący nauczyciele: siostra Rozaria, katechetka Lucyna Hartig, Jadwiga Wiejaczka, Jolanta Połeć, Marta Michalik i Maria Gryzło. 

Wycieczka kolędników misyjnych.pptx