Aktualności‎ > ‎

Wycieczka klasy 4c

opublikowane: 2 paź 2017, 13:40 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

"Skrawek Nieba" we wsi Łosie

Uczniowie klasy 4c wybrali się w poniedziałek, 2 października br. na wycieczkę przyrodniczą do gospodarstwa agroturystycznego „Skrawek Nieba” położonego w malowniczej, łemkowskiej wsi Łosie obok Jeziora Klimkówka i Magurskiego Parku Narodowego. Tam wzięli udział w kilku atrakcyjnych warsztatach edukacyjnych.

Najpierw z przewodnikiem górskim odbyli wędrówkę po lesie poznając Beskid Niski – swoją małą Ojczyznę. Obserwowali leśne zwierzęta, rozpoznawali rośliny i grzyby. Na zajęciach w terenie wykorzystywali przyrządy młodego przyrodnika czyli kompas, lupę, lornetkę. Używając kompasu uczyli się orientacji w terenie.

Następnie uczestniczyli w warsztatach kulinarnych z wypieku proziaków (regionalnego pieczywa na sodzie wypiekanego na blasze) i zdrowych ziemniaczanych chipsów. Wypieki zakończyły się wspólną degustacją.

Był też czas na zabawę i zawody sportowe – zjazdy na linie, skoki w worku czy wyścigi z ziemniakiem. Pobyt w gospodarstwie agroturystycznym zakończył się tradycyjnym pieczeniem kiełbasek na ognisku.

Do domu uczniowie wrócili późnym popołudniem wzbogaceni o nowe doświadczenia i smaki. Na wycieczce uczniom towarzyszyli: wychowawczyni Pani Halina Przywara i Pan Andrzej Połeć.

 

Wycieczka klasy 4c.pptx