Aktualności‎ > ‎

Wycieczka do Wrocławia

opublikowane: 19 maj 2016, 13:30 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

Co zobaczyliśmy 

w Europejskiej Stolicy Kultury?


W dniach 12-13 maja uczniowie klas 3 gimnazjum uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia - Europejskiej Stolicy Kultury w 2016r. Pierwszego dnia gimnazjaliści zwiedzili Ostrów Tumski, podziwiając przepiękne panoramy zabytkowego Wrocławia. Przenieśli się o 1000 lat, by poznać początki miasta. Zatrzymali się przy Muzeum Archidiecezjalnym, Krzywej Wieży, Bramie Kluskowej i podziwiali kościółek św. Idziego. Następnie zwiedzali gotycką katedrę pw. Jana Chrzciciela. 

Około godz. 12 uczestnicy wycieczki udali się w rejs parostatkiem po Odrze. Później, zgodnie z planem, zatrzymali się w uroczym ogrodzie Zakładu Narodowego im. Ossolińskich. Tam, wraz z przewodnikiem, rozmawiali o niezwykłych zbiorach i przywołali pamięć znanych Polaków związanych z Wrocławiem. Następnie uczniowie odwiedzili Stare Jatki i dotarli do Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie weszli do Auli Leopoldyńskiej i na Wieżę Matematyczną, by spojrzeć na panoramę miasta. Zwiedzaniu wrocławskich ulic towarzyszyły przeróżne historie krasnali, które stanowią dodatkową atrakcje dla turystów. 

Po krótkiej przerwie na obiad wycieczka udała się do Starego Miasta. Tam uczniowie podziwiali Ratusz - perłę wrocławskich zabytków. Pierwszy dzień zwiedzania zakończyła wizyta w multimedialnym Muzeum Pana Tadeusza i wjazd na najwyżej położony taras widokowy w Polsce - 49 piętro  Sky Tower. 

Drugiego dnia uczniowie zwiedzali Wrocławski Ogród Zoologiczny, który właśnie obchodził 150-lecie powstania. Mieli okazję podziwiać Afrykarium-Oceanarium - unikatowy na skalę światową obiekt, który skupia się wyłącznie na faunie i florze Czarnego Lądu. Kolejnym punktem programu był spacer po Ogrodzie Japońskim, stworzonym zgodnie ze wszystkimi wymogami japońskiej sztuki ogrodowej. Następnie uczestnicy wycieczki zwiedzili Halę Stulecia - obiekt wpisany na listę UNESCO, Wytwórnię Filmów Fabularnych oraz Wrocławskie Centrum Kongresowe. Ogromne wrażenie na uczniach zrobił seans w Panoramie Racławickiej. 

Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: Ewa Podobińska, Lidia Łaś, Dariusz Włodarz, Tomasz Skórski.

Wrocław.pptx