Aktualności‎ > ‎

Wycieczka do Warszawy

opublikowane: 6 cze 2019, 10:32 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej
Wycieczka do Warszawy 

klasy 6a i 6b

Uczniowie kl. 6a i 6b wraz z opiekunami: panią Martą Niepsuj, panią Agnieszką Zagórską-Walicką, panem Szymonem Patrem oraz panem Dariuszem Włodarzem w dniach 23-24 maja 2019 r. uczestniczyli w  dwudniowej wycieczce do Warszawy. Wyjechali o godzinie 1:30 z zajezdni autobusowej, aby od samego rana zwiedzać stolicę.

Od godziny 7:30 zwiedzali Muzeum Powstania Warszawskiego. Mogłoby się wydawać, że było to nudne, jednak uczniowie byli zdziwieni ilością fascynujących eksponatów. Po wizycie w Muzeum spotkali się z panią przewodnik, z którą udali się metrem na zwiedzanie Stadionu Narodowego. Mieli tam również czas na pamiątkowe zdjęcia oraz mogli poczuć się jak prawdziwi kibice. Następnie przemieścili się do Łazienek Królewskich, gdzie zwiedzili park i poznali historię wszystkich znajdujących się tam budynków.

Potem udali się autokarem pod Pałac Kultury i Nauki, gdzie wjechali na 30-te piętro budynku i podziwiali panoramę Warszawy. Kolejnym punktem programu były małe zakupy w galerii handlowej „Złote Tarasy”. Później pojechali do Sejmu RP, gdzie zobaczyli m.in. salę, na której obradują posłowie oraz poznali układ usadzenia polityków.

Po całym dniu zwiedzania, zmęczeni uczniowie zameldowali się w hotelu „Atos”. Wieczorem udali się na obiadokolację. Następnego dnia, zaraz po śniadaniu, pojechali zwiedzać ogrody Pałacu w Wilanowie. Następnie udali się na Stare Miasto, gdzie zobaczyli m.in. Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta oraz Pomnik Małego Powstańca.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Centrum Iluzji, gdzie uczniowie zrobili sobie dużo ciekawych zdjęć np. z głową na talerzu. Głodni i strudzeni posilili się w restauracji „Sosiser”. Po chwili odpoczynku udali się pod Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie zobaczyli zmianę warty. Potem zrobili sobie mały spacer po Krakowskim Przedmieściu. Po spacerze przejechali pod Centrum Nauki Kopernik, gdzie w Planetarium obejrzeli film pt. „Na skrzydłach marzeń”. Po bardzo interesującej projekcji wyjechali z Warszawy.

W trakcie drogi powrotnej zatrzymali się na ciepły posiłek. Zadowoleni z wycieczki bezpiecznie wrócili do Bobowej.

W tym roku szkolnym wycieczkę do Warszawy odbyły też klasy 7a i 7b w dniach 9-10 maja.

Klasy 6c oraz 3a i 3b gimnazjum na wycieczkę do Warszawy wybierają się w dniach 12-13 czerwca. 

Tekst: Roksana Szczepanek, klasa 6a


Wycieczka do Warszawy