Aktualności‎ > ‎

Wycieczka do Warszawy

opublikowane: 18 maj 2018, 13:19 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

Wycieczka klas siódmych 

do Warszawy

W dniach 14-16 maja 2018 roku kl. 7a i kl. 7b uczestniczyły w od dawna planowanej i starannie przygotowywanej wycieczce do Warszawy. Uczniowie zaczęli wycieczkę skoro świt, bo już o 4.15. Do Warszawy dotarli około południa i od razu przystąpili do zwiedzania. Z miejscowym przewodnikiem spacerowali ulicami Starego Miasta poznając jego historię, styl i architekturę.

Pierwszego dnia zobaczyli: Plac Zamkowy, Zamek Królewski, Archikatedrę św. Jana Chrzciciela, Pałac Prezydencki, Plac Piłsudskiego, Cmentarz Powązkowski, Pałac Kultury i Nauki. Drugiego dnia wybrali się do Łazienek Królewskich, na Stadion Narodowy i do Centrum Nauki Kopernik. Trzeciego dnia zwiedzali wnętrze Zamku Królewskiego i Muzeum Powstania Warszawskiego.

Program wycieczki był bardzo bogaty, tak więc każdy jej uczestnik znalazł w nim coś dla siebie. Dużym atutem była też piękna pogoda, która dopisywała przez cały czas pobytu w Warszawie. Humory również dopisywały, więc wycieczka musiała się udać.

Wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń wrócili bezpiecznie do Bobowej. Opiekę nad uczniami podczas wycieczki sprawowali wychowawcy: Pani Lidia Łaś i Pan Andrzej Połeć oraz pedagog Pani Justyna Ćwiklik. 


Wycieczka do Warszawy.pptx