Aktualności‎ > ‎

Wycieczka do Straży Pożarnej w Gorlicach

opublikowane: 20 maj 2016, 10:10 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej


Z wizytą u strażaków

19 maja 2016 roku dzieci z zerówki (grupa pani Justyny Urbanek) odwiedziły siedzibę Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach. Celem wycieczki było spotkanie ze strażakami, poznanie specyfiki ich pracy oraz obejrzenie sprzętu, jakim dysponuje straż na co dzień w pracy. 

Podczas rozmowy o bezpieczeństwie dzieci zapoznały się z zadaniami realizowanymi przez straż pożarną, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia. Dzieci utrwaliły sobie numer ratunkowy straży pożarnej -  998 oraz numer alarmowy - 112. Zobaczyły, jak wyglądają wozy strażackie zewnątrz i wewnątrz, przymierzyły kaski ochronne i polewały wodą z węża strażackiego tworząc kolorową tęczę. 

Dzieci oprowadzał i służył wiedzą z-ca dowódcy JRG mł. bryg. Dariusz Surmacz, któremu serdecznie dziękujemy. W straży pożarnej dzieciom towarzyszyli nauczyciele: wychowawczyni Justyna Urbanek, Marta Niepsuj, Jolanta Połeć i jedna mama. 

Podczas tej wycieczki dzieci zdobyły dużą wiedzę z zakresu pożarnictwa. Niech ta zdobyta wiedza zachowa się jak najdłużej w ich pamięci!

Straż Pożarna.pptx