Aktualności‎ > ‎

Wycieczka do Krakowa

opublikowane: 10 cze 2016, 09:33 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

Trzecioklasiści z fizyką i przyrodą za pan brat

8 czerwca br. dzieci klas trzecich szkoły podstawowej udały się na wycieczkę do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie oraz do krakowskiego zoo. Opiekunami grupy były wychowawczynie: Krystyna Abram, Halina Fyda, Jolanta Tokarz oraz Marta Niepsuj i Jolanta Połeć.

W Ogrodzie Doświadczeń dzieci podzielone na trzy grupy uczestniczyły w eksperymentach z wykorzystaniem urządzeń prezentujących różne zjawiska fizyczne i przyrodnicze. Miały tam mnóstwo okazji do doświadczania świata wszystkimi zmysłami. Wiele ciekawych rzeczy mogły zobaczyć, usłyszeć, dotknąć, poczuć, sprawdzić i nieźle się przy tym bawić. W Ogrodzie Doświadczeń mogły też odpocząć w cieniu drzew lub poskakać na trampolinie. Był też czas na zakup edukacyjnych pamiątek. 

Kolejny punkt programu to zwiedzanie Krakowskiego Ogrodu Zoologicznego, gdzie dzieci obserwowały zwierzęta i pogłębiały wiedzę na ich temat. Podziwiały ptaki, żyrafy, zwiedzały pawilon zwierząt nocnych, egzotarium, obserwowały zwierzęta związane ze środowiskiem wodnym: ryby, żaby, uchatki, wydry, tapiry, hipopotamy karłowate, uczestniczyły w karmieniu słoni. Ze szczególnym zainteresowaniem oglądały nowo otwartą ekspozycję pingwinów pływających w basenie bądź wylegujących się na kamienistej plaży.
 
Po długim, wyczerpującym zwiedzaniu dzieci zmęczone, ale zadowolone wracały do domu. W drodze powrotnej zatrzymały się jeszcze w McDonalds na ciepły posiłek lub orzeźwiający napój. 

Wycieczka do Krakowa.pptx