Aktualności‎ > ‎

WOŚP Bobowa 2019

opublikowane: 18 mar 2019, 13:53 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 2 kwi 2019, 03:26 ]
Spotkanie podsumowujące 
WOŚP

W poniedziałkowe popołudnie (18 marca) w sali widowiskowej „Koronka” w Bobowej odbyło się uroczyste podsumowanie akcji charytatywnej -  WOŚP Bobowa 2019.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Burmistrz Bobowej Wacław Ligęza, Przewodnicząca Rady Miejskiej Małgorzata Molendowicz, Dyrektor Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa Beata Król, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych z terenu gminy Bobowa, przedstawiciel bobowskiej grupy motocyklowej SOKOŁY.

Na sali licznie zebrała się publiczność. Byli to: wolontariusze kwestujący z puszkami, ich opiekunowie, artyści sceniczni występujący podczas finału oraz wiele innych osób zaangażowanych w pracę na rzecz Wielkiej Orkiestry.

Spotkanie prowadził koordynator bobowskiego finału WOŚP Adam Urbanek, który na wstępie przytoczył historię tego wydarzenia na naszym terenie. W Bobowej Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz szósty, trzykrotnie grała na bobowskim rynku, a od trzech lat gra na hali sportowej.

WOŚP stale się rozwija, na scenie pojawiają się nowi artyści, a zebrana kwota jest co roku większa (w 2014 ok. 11 000 zł, w 2015 ok. 14 000 zł, w 2016 ok. 16 000 zł, w 2017 ok. 22 000 zł, w 2018 ponad 28 000 zł, w 2019 padł rekord - 40 133,34zł).

Nie kwota jest jednak tutaj najważniejsza – mówi Małgorzata Molendowicz -  ważniejsze są chęć pomocy innym, wspólne spotkanie się ludzi i miłe spędzenie czasu przy muzyce i występach artystów.

Podczas spotkania Agnieszka Zagórska-Walicka, która od pierwszego finału w Bobowej  aktywnie działa w sztabie WOŚP odczytała podziękowania Jurka Owsiaka skierowane do wszystkich wolontariuszy działających  na rzecz WOŚP 2019. Zarówno wolontariusze za swoją ofiarną pracę, jak i dyrektorzy placówek oświatowych za występy sceniczne uczniów odebrali pisemne podziękowania.

Na spotkaniu nie zapomniano o tragicznych wydarzeniach, które miały miejsce podczas gdańskiego finału WOŚP. Szczególnie mocno podkreślił to zdarzenie Burmistrz Bobowej przywołując postać zmarłego tragicznie Prezydenta Gdańska – Pawła Adamowicza.

Na zakończenie wszyscy zebrani obejrzeli prezentację slajdów z 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która zagrała 13 stycznia w Bobowej.

 

WOŚP podsumowanie