Aktualności‎ > ‎

WOŚP 2019

opublikowane: 15 sty 2019, 10:33 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 16 sty 2019, 11:13 ]

Wielka Orkiestra 

Świątecznej Pomocy 

zagrała w Bobowej 

po raz szósty

 

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. Wzięło w nim udział aż 56 wolontariuszy z 5 szkół gminy Bobowa (SP Bobowa, SP Brzana, SP Siedliska, ZSO Bobowa, ZSZ Bobowa), którzy kwestowali w naszej gminie i okolicach. 

Bobowa zebrała w tym roku rekordową kwotę 40 133,34zł. Przypomnijmy, że co roku zebrana kwota była większa (w 2014 ok. 11 000 zł, w 2015 ok. 14 000 zł, w 2016 ok. 16 000 zł, w 2017 ok. 22 000 zł, w 2018 ponad 28 000 zł). Zebrane pieniądze zostały oficjalnie przekazane sztabowi WOŚP w Gorlicach w niedzielę po godzinie 18-tej z przeznaczeniem na zakup sprzętu specjalistycznego dla szpitali dziecięcych.

W tym roku Finał WOŚP odbył się po raz trzeci na hali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej w Bobowej. Koordynatorem bobowskiego finału był dyrektor Szkoły Podstawowej w Bobowej Adam Urbanek. Uroczystego otwarcie imprezy dokonali: dyrektor SP Bobowa Adam Urbanek, przewodnicząca Rady Miejskiej Małgorzata Molendowicz i dyrektor ZSZ Bobowa Wojciech Szafraniec.

Finałowa impreza trwała cały dzień. W godzinach przedpołudniowych na hali sportowej rozgrywano siatkarskie mecze towarzyskie dziewcząt i chłopców. O godz. 15.30 rozpoczęła się część artystyczna.

Uroczystość prowadzili uczniowie naszej szkoły: Marta Jankowska i Kamil Flądro. Jako pierwszy zagrał lokalny zespół „The Basement”. Następnie zatańczyły dzieci z Przedszkola Samorządowego w Bobowej. Kolejno prezentowali się uczniowie wszystkich szkół z gminy Bobowa. Młodzi artyści śpiewali, grali na instrumentach, tańczyli.

Z naszej szkoły na scenie wystąpił chór szkolny prowadzony przez Patrycję i Łukasza Kruczków, który wykonał wiązankę kolęd i pastorałek. Po nim zatańczyły dziewczynki z klasy 1c. Występ naszej szkoły zakończył się pokazem pierwszej pomocy przedmedycznej w wykonaniu uczniów klas młodszych.

Atmosferę na hali podkręcił nasz absolwent Rafał Krok, który zaprezentował skonstruowane przez siebie drony. Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w Bobowej zakończył pokaz mody karnawałowej przygotowany przez ZSZ Bobowa. 

W tym roku po raz pierwszy w akcję WOŚP włączyli się członkowie bobowskiej grupy motocyklowej „Sokoły”. Ich piękne maszyny, które stanowiły element dekoracji, podziwialiśmy podczas gali finałowej.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy mogła po raz szósty zagrać w Bobowej dzięki staraniom i zaangażowaniu wielu ludzi. Byli to: wolontariusze, artyści występujący na scenie, opiekunowie dzieci i młodzieży, dyrektorzy szkół, zaproszeni goście, nauczyciele przygotowujący scenariusz, dekorację, oświetlenie, nagłośnienie, pracownicy obsługi szkoły, rodzice z Rady Rodziców dbający o zaplecze kulinarne, Pub Galicja i lokalne media.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania WOŚP w Bobowej oraz ofiarodawcom za ich datki do puszek.  

Do zobaczenia za rok!


WOŚP 2019