Aktualności‎ > ‎

WOŚP

opublikowane: 17 sty 2017, 03:04 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

Wielka Orkiestra 
Świątecznej Pomocy 
zagrała w Bobowej po raz czwarty


25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. Wzięło w nim udział aż 40 wolontariuszy z Bobowej, którzy kwestowali w naszej gminie i okolicach. 

Bobowa zebrała w tym roku 21 622,50 zł. Przypomnijmy, że co roku ta kwota rośnie (w 2014 zebrano ok. 11 000 zł, w 2015 ok. 14 000 zł, w 2016 ok. 16 000 zł).  Zebrane pieniądze zostały oficjalnie przekazane sztabowi WOŚP w Gorlicach w niedzielę po godzinie 18-tej. W całym powiecie gorlickim udało się zebrać ponad 100 000 zł. Pieniądze przeznaczone zostaną na pomoc dzieciom na oddziałach pediatrycznych i na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorów.

W tym roku Finał WOŚP odbył się nie na bobowskim rynku, lecz na hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Bobowej. Patronował mu Burmistrz Bobowej Wacław Ligęza.  Rolę koordynatora pełnił dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Bobowej Adam Urbanek, który wraz z panią dyrektor ZSZ w Bobowej Barbarą Wołkowicz dokonał uroczystego otwarcia imprezy.

Imprezę prowadzili uczniowie ZS nr 1 w Bobowej Kamila Ćwikła i Michał Smoszna. Najpierw na scenie wystąpiły dzieci z Przedszkola Samorządowego w Bobowej wystawiając krótkie jasełka. Następnie zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Sędziszowej, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wilczyskach, Szkoły Podstawowej w Jankowej, Zespołu Szkół w Brzanie, Szkoły Muzycznej w Bobowej, ZSO w Bobowej, ZSZ w Bobowej oraz Zespołu Szkół nr 1 w Bobowej. Młodzi artyści grali na instrumentach, śpiewali, tańczyli zabawiając publiczność. Na scenie cały czas coś się działo.

Gościem specjalnym był barman z „Wedding Bar”, wicemistrz Polski w sztuce barmańskiej, który zaprezentował nam niesamowity pokaz serwowania drinków. Jego występ spotkał się z dużym aplauzem publiczności.

Kolejna gwiazda wieczoru to zespół „Big Band” z Nowego Sącza. Big Band to kilkunastoosobowa grupa z dyrygentem grająca muzykę w stylu Glenna Millera. Piękny występ muzyczny zespołu zakończył się bisem.

Uczennice ZSZ w Bobowej wystąpiły na scenie jako modelki prezentując futurystyczne fryzury i stroje karnawałowe. Impreza zakończyła się występem zespołu wokalno-instrumentalnego „The basement” złożonego z uczniów naszej szkoły. Dla każdej prezentującej się grupy przewidziano okolicznościowy dyplom.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy mogła po raz czwarty zagrać w Bobowej dzięki staraniom i zaangażowaniu wielu ludzi. Byli to: wolontariusze, dzieci i młodzież występujący na scenie, ich opiekunowie, zaproszeni goście, nauczyciele przygotowujący scenariusz, dekorację, oświetlenie, nagłośnienie całej imprezy, rodzice z Rady Rodziców dbający o zaplecze kulinarne.

Nauczyciele i pracownicy ZS nr 1 w Bobowej: Danuta Tarasek, Agnieszka Zagórska-Walicka, Dariusz Włodarz, Szymon Pater, Jolanta Wojtaczka, Tomasz Skórski, Łukasz Kruczek, Patrycja Kruczek, Jolanta Połeć, Aleksandra Sokołowska, Andrzej Małecki, Iwona Ćwikła, Paweł Popardowski, Marta Niepsuj, Jadwiga Wiejaczka, Marek Podobiński, Andrzej Ćwikła, Lucyna Wójtowicz, Danuta Chmura, Aneta Walicka.

Rodzice: Halina Tarasek, Teresa Groń, Anna Kopka, Rafał Dąga, Waldemar Krok.  

Sponsorzy: Burmistrz Bobowej, Piekarnia Bobowska, Pub „Galicja”, Libropol, portal Bobowa24, Rada Rodziców przy ZSnr1 w Bobowej.

Dyrektorzy szkół z terenu gminy Bobowa: Adam Urbanek, Barbara Wołkowicz, Andrzej Skórski, Urszula Jabłońska, Bożena Płazińska, Barbara Włodarz, Alicja Rodak, Maria Bartoszek, Wiesław Job, Robert Gryzik. 

Pozostali opiekunowie uczniów występujących na scenie i uczniów wolontariuszy: Ewa Wojtarowicz, Katarzyna Semla-Oratowska, Wiesław Jabłoński, Agnieszka Gołyźniak, Katarzyna Ligęza, Ewa Łatka, Bożena Tabiś, Lidia Szpila, Bogumiła Szczepanek, Wojciech Szafraniec, Beata Forczek-Serafin, Elżbieta Ligęza, Barbara Sowa, Karolina Chmielowska, Sylwia Mika, Agata Mika, Natalia Krzeszowska.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania WOŚP w Bobowej oraz ofiarodawcom za ich datki do puszek.  

Imprezie towarzyszyły media: portal Nasza Bobowa, portal Bobowa24, portal ZSnr1Bobowa.

WOŚP.pptx