Aktualności‎ > ‎

Wolontariusze na oddziałach onkologicznych

opublikowane: 19 mar 2018, 14:24 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej
Wizyta wolontariuszy na oddziałach onkologicznych Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu

Dnia 13 marca wolontariusze ze Szkoły Podstawowej i Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej wybrali się z wizytą do małych pacjentów z trzech oddziałów onkologicznych w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie- Prokocimiu. Wcześniej Szkolne Koła Wolontariatu zorganizowały w swoich szkołach zbiórkę środków higienicznych i zabawek dla chorych dzieci. W akcję włączyło się również Niepubliczne Przedszkole „Uśmiech Dziecka” w Ciężkowicach. Udało się zebrać imponującą liczbę pampersów, pościeli, prześcieradeł, podkładów higienicznych, kremów i emulsji. Ofiarodawcy nie zapomnieli również o zabawkach, puzzlach, grach i kolorowankach dla dzieci.

Była to już kolejna wspólna akcja Szkolnych Kół Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej i Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej. Opiekunowie wolontariuszy cieszą się, że  uczniowie pracują bezinteresownie na rzecz potrzebujących również wtedy, gdy kontynuują naukę w szkole średniej.

W tym miejscu chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę dla małych pacjentów. Każdy z Was mógł podarować dzieciom radość. A uśmiech dzieci, które toczą prawdziwą batalię o życie z okrutnym i nierównym przeciwnikiem, jakim jest nowotwór, jest bezcenny. Te Skarby mimo choroby, mimo ciężkiego leczenia, mimo iż bardzo boli, potrafią cieszyć się i czerpać radość z każdej chwili, z każdego drobiazgu. Środki higieniczne są im bardzo potrzebne i niezbędne do normalnego funkcjonowania. Rodzice często nie mają funduszy, by te wszystkie rzeczy w takich ilościach, jakie faktycznie są potrzebne, zapewnić  swoim dzieciom.

Wolontariusze i ich opiekunowie wspólnie przyznali, że ta wizyta w szpitalu była najlepszą lekcją wychowawczą dla uczniów. Wolontariusze jeszcze bardziej utwierdzili się w tym, że to co robią jest bardzo potrzebne i już zaplanowali kolejne akcje charytatywne.

 

Wizyta wolontariuszy Kraków Prokocim.doc.pptx