Aktualności‎ > ‎

Wizyta zagranicznych gości

opublikowane: 7 lis 2012, 15:35 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 22 lis 2012, 07:16 ]

Projekt COMENIUS

Współpraca międzynarodowa to ważne zadanie wpisane w plan pracy szkoły. W  ramach tej współpracy nauczycielka języka niemieckiego pani Jolanta Połeć nawiązała znajomość i zainicjowała spotkanie z nauczycielami z zagranicznych szkół. Na specjalne zaproszenie do Zespołu Szkół nr 1 w Bobowej przyjechali nauczyciele z Niemiec (Mitterfels), Węgier (Hajdunanas) i Słowacji (Nova Bana). Spędzili w Bobowej trzy dni (5-7.IX.2012). 

Bardzo serdecznie przywitani zostali przez dyrektora szkoły pana Adama Urbanka oraz przedstawicieli społeczności uczniowskiej. Podczas imprezy powitalnej wystąpił chór szkolny pod przewodnictwem pana Łukasza Kruczka. Na tę uroczystość przybyli również członkowie Bractwa Rycerskiego 46 Chorągwi Zygmunta Gryfity z Bobowej, którzy w średniowiecznych strojach rycerskich przybliżyli zebranym historię naszej miejscowości.

Ważnym punktem programu była wizyta u Burmistrza Bobowej pana Wacława Ligęzy, gdzie goście dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat Bobowej i okolicy. Byli pod wrażeniem tak wielu inwestycji prowadzonych w naszej gminie.

Ponadto zwiedzili muzeum pszczelarstwa w Stróżach, najważniejsze zabytki Bobowej oraz budynek szkoły. Uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym z polskimi nauczycielami wymieniając się spostrzeżeniami i doświadczeniami w dziedzinie szkolnictwa.

Pomimo kilku akcentów rekreacyjnych wizyta gości miała charakter roboczy. Najważniejszym celem ich przyjazdu była praca nad wspólnym międzynarodowym projektem na temat zdrowego odżywiania w ramach programu COMENIUS. Językiem komunikacji był głównie język niemiecki. Projekt ma służyć przede wszystkim pogłębieniu znajomości języków obcych, uświadomieniu sobie znaczenia zdrowego odżywiania, budowaniu tolerancji wobec innych kultur i narodów, nawiązaniu długotrwałych przyjaźni pomiędzy uczniami i nauczycielami ze szkół partnerskich oraz wyjazdom zagranicznym w ramach wymiany uczniów.

Nauczyciele ze szkół partnerskich podkreślali wielokrotnie, że czuli się u nas jak w domu i chętnie przyjadą ponownie wraz ze swoimi uczniami.

Comenius.pptx