Aktualności‎ > ‎

Wizyta w schronisku dla psów

opublikowane: 10 lis 2017, 06:55 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej


Pomagamy bezdomnym psom!

Uczniowie kl. IIIa Szkoły Podstawowej w Bobowej wraz z wychowawczynią Panią Małgorzatą Janus zorganizowali akcję zbiórki karmy i akcesoriów dla bezdomnych psów ze schroniska w Starym Sączu. Dzieci same przygotowały i rozwiesiły w całej szkole  plakaty. Zbiórka trwała do 15-tego października.

Dnia 26-tego października dzieci wraz z opiekunami: Panią Małgorzatą Janus i Panią Jadwigą Wiejaczką odwiedziły podopiecznych schroniska, wręczając zebraną karmę i akcesoria. W schronisku poznały zakres obowiązków pracowników schroniska oraz wolontariuszy poświęcających swój wolny czas, by pomagać i opiekować się biednymi, porzuconymi zwierzakami. Dzieci również mogły w pewnym stopniu poczuć się jak wolontariusze wyprowadzając pieski na spacer i okazując im odrobinę czułości, której zwierzęta w schronisku są spragnione.

Uczniowie kl. IIIa SP wraz z wychowawczynią dziękują wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję przynosząc karmę i akcesoria dla psiaków.                                                                                                              

Planujemy coroczną kontynuację takiej akcji i również liczymy na Waszą wrażliwość i hojność.                

Będąc w Starym Sączu dzieci odwiedziły jeszcze pracownię ceramiczną „Artami”, gdzie według wskazówek i pod czujnym okiem pani plastyczki lepiły z gliny wymarzonego pieska. 

Wizyta w schronisku dla psów.pptx