Aktualności‎ > ‎

Wizyta wolontariuszy w Domu Pomocy Społecznej w Mogilnie

opublikowane: 24 lis 2017, 11:39 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

Kolejna akcja naszych 
wolontariuszy

Wolontariusze z klasy 3a gimnazjum w dniu 23 listopada odwiedzili Podopiecznych Domu Pomocy Społecznej im. Ojca Pio w Mogilnie. Wspólnie z Zespołem "Lipniczanie" brali udział w organizacji Zabawy Andrzejkowej. 

Dyrekcja, personel i mieszkańcy złożyli serdeczne podziękowania dla uczniów ze Szkolnego Koła Wolontariatu za pomoc oraz przeprowadzenie zabaw i wróżb dla mieszkańców ich domu. Podziękowali również za nawiązanie współpracy z placówką i gorąco zaprosili do aktywnego uczestnictwa w przyszłych wydarzeniach, które będą się odbywać w ich instytucji. 

Istotnym celem wizyty w Domu Pomocy Społecznej było uwrażliwienie uczniów na drugiego, często samotnego lub starszego człowieka, zwrócenie uwagi na otaczający nas świat oraz na możliwość jego zmiany poprzez czynienie dobra na rzecz ludzi szczególnie go potrzebujących. Wyjazd ten był dla uczniów prawdziwą lekcją wychowawczą, która uczy szacunku i życzliwości dla drugiego człowieka. 

Wszyscy uczestnicy, zarówno uczniowie jak i podopieczni, byli tak usatysfakcjonowani tą wizytą, że wolontariusze wraz z opiekunem Panem Dariuszem Włodarzem zostali zaproszeni do kolejnych odwiedzin.

Wolontariat - andrzejki.pptx