Aktualności‎ > ‎

Wigilia klasy 2b

opublikowane: 17 gru 2013, 15:12 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 17 gru 2013, 15:22 ]

Świąt wesołych...

Do świąt coraz bliżej. Widać to wszędzie: na korytarzach i w salach klasowych przystrojone choinki, na tablicach ściennych świąteczne dekoracje. Z sal dobiega śpiew kolęd. Większość klas organizuje wigilię lub opłatek klasowy. 

Tak też było w klasie 2b szkoły podstawowej. W tym dniu wszyscy przyszli do szkoły odświętnie ubrani. Uczniowie pod opieką wychowawczyni Pani Doroty Fryczek przygotowali skłaniającą do zadumy część artystyczną. Deklamowali wiersze, śpiewali te znane i te mniej znane kolędy i pastorałki, czytali fragment Pisma Świętego. W wigilijnej uroczystości wzięła udział Pani wicedyrektor Danuta Tarasek, która pogratulowała dzieciom udanego występu i złożyła zebranym życzenia świąteczne. 

Wreszcie nadszedł oczekiwany moment dzielenia się opłatkiem. Dzieci i dorośli złożyli sobie życzenia i zasiedli do pięknie nakrytego stołu wigilijnego. Rodzice przygotowali dla swoich pociech tradycyjne polskie danie wigilijne czyli barszcz z uszkami. Dzieci otrzymały też lukrowane pierniki. Wigilia zakończyła się wspólnym śpiewaniem kolęd przy klasowej choince.

Wigilia klasy 2b