Aktualności‎ > ‎

Wielkanoc

opublikowane: 12 kwi 2017, 11:31 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej
Trzecioklasiści zaprezentowali wielkanocne obrzędy

Dnia 11 kwietnia odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klas 3a, 3b i 3d szkoły podstawowej, która wprowadziła nas w nastrój zbliżających się Świąt Wielkanocnych. 

Dziewczynki wcieliły się w role babć opowiadających potomnym o starych zwyczajach i tradycjach świątecznych, począwszy od Środy Popielcowej, poprzez Niedzielę Palmową, Wielki Tydzień, aż do śmigusa-dyngusa w Wielkanocny Poniedziałek.  Byliśmy też świadkami sceny z drogi krzyżowej Jezusa.  

Uczniowie wzbogacili przedstawienie śpiewem, tańcem, pięknymi, dopracowanymi strojami i staropolską mową gwarową. Na koniec obdarowali zgromadzonych na sali nauczycieli wielkanocnymi upominkami. Przedstawienie przygotowali pod kierunkiem wychowawczyń: Agnieszki Święs, Patrycji Kruczek i Anety Fyda.

Przedstawienie bardzo się podobało. Trzecioklasiści grali je dwukrotnie, raz dla najmłodszych dzieci, po raz drugi wystąpili dla uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej i gimnazjalistów.

Po występie dzieci głos zabrał dyrektor szkoły Adam Urbanek życząc wszystkim wesołych, zdrowych i pogodnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.  Na koniec dyrektor wręczył dyplomy i nagrody uczniom wyróżnionym w konkursie bibliotecznym, konkursie palm oraz konkursie pisanek. 

Wielkanoc.pptx