Aktualności‎ > ‎

Wielkanoc

opublikowane: 1 kwi 2015, 09:20 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 1 kwi 2015, 09:31 ]
ALLELUJA! 
BIJĄ DZWONY

We wtorek  (31.03.) na sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia dla dzieci z zerówek i klas 1-3 szkoły podstawowej z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.  Akademię przygotowali uczniowie klasy 3a SP pod opieką wychowawczyni pani Małgorzaty Janus.

Na uwagę zasługuje piękna, świąteczna dekoracja upamiętniająca Wielki Tydzień przygotowana we współpracy z rodzicami. Podczas akademii trzecioklasiści w barwny sposób zainscenizowali wydarzenia Wielkiej Nocy. Przybliżyli widowni obrzędy i zwyczaje wielkanocne takie jak święconka, pisanki, palmy, lany poniedziałek nie szczędząc przy tym wody. Ponadto deklamowali wiersze, śpiewali pieśni i piosenki wielkanocne wyrażające radość ze Zmartwychwstania Chrystusa. Nie zabrakło też życzeń i świątecznego upominku w postaci wielkanocnej baby.

Na koniec głos zabrał dyrektor szkoły pan Adam Urbanek, który życzył uczniom zdrowych, spokojnych świąt i prosił o przekazanie tych życzeń rodzicom.

Święta Wielkanocne