Aktualności‎ > ‎

Wesele w ZSZ

opublikowane: 1 gru 2017, 11:13 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

Jak to na weselu ładnie!

Nasi uczniowie wzięli udział w Narodowym Czytaniu „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, które wpisało się w obchody Dnia Patrona Zespołu Szkół Zawodowych w Bobowej. Czytanie tego wybitnego dzieła było również okazją do zaprezentowania obrzędów weselnych, w tym: przyśpiewek, orszaku, odświętnych  strojów.  

W rolę dziennikarza wcielił się Szymon Kędzierski, rolę Czepca przybliżył nam Paweł Kopka. Wystąpili w przepięknych strojach z epoki. Oryginalny strój krakowski przywiozła Pani Ewa Podobińska wprost z Krakowa, a użyczyli go członkowie „Stowarzyszenia Przyjaciół Łuczanowic”- składamy im serdeczne podziękowania.

Występ wokalno-instrumentalny naszych uczniów był wielką niespodzianką dla gospodarzy i gości spotkania w ZSZ. Pan Dyrektor Adam Urbanek i Pani Marta Michalik utworzyli orszak weselny i przy akompaniamencie muzyki ludowej oraz przyśpiewek przyprowadzili uczniów – jak gości na wesele do przyjaciół z ZSZ. Na koniec mali muzycy dali koncert regionalnych utworów, za co zostali poczęstowani pysznym kołaczem. 

Wesele w ZSZ.pptx