Aktualności‎ > ‎

W Bobowej szlifują „Diamenty”

opublikowane: 21 cze 2012, 08:37 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 21 cze 2012, 08:44 ]
W Bobowej szlifują „Diamenty”

W dniu 18 czerwca 2012 roku w Miejskim Zespole Szkół nr 4 w Gorlicach odbyło się spotkanie podsumowujące pracę Powiatowych Ośrodków Wspierania Uczniów Zdolnych działających w ramach projektu DiAMEnT. Celem spotkania było posumowanie dwuletniej działalności ośrodków funkcjonujących w powiecie, zaprezentowanie prac nagrodzonych w konkursie na projekt edukacyjny zrealizowany w POWUZ oraz promowanie dobrych praktyk w zakresie pracy z uczniami zdolnymi.

 „DIAMENT” jest to innowacyjny projekt Województwa Małopolskiego realizowany w okresie 01.03.2009- 31.12.2013r. przez Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w partnerstwie z Wyższą Szkołą Biznesu w Nowym Sączu oraz  National-Louis University w Chicago. Celem projektu była praca z uczniami zdolnymi metodą projektu z wykorzystaniem strategii PBL, dzięki której to nie nauczyciel podaje informacje, lecz sami uczniowie wybierają tematykę zajęć i dążą do rozwiązania postawionego problemu. Uzdolnieni uczniowie gimnazjów i szkół podstawowych z gmin Bobowa i Korzenna spotykali się raz w miesiącu w sobotę na zajęciach z języka angielskiego i matematyki. W Zespole Szkół nr 1 w Bobowej pozaszkolne zajęcia dla uczniów realizowane były przez kolejne dwa lata szkolne 2010/11 i 2011/12. Uczniowie zostali zakwalifikowani na podstawie wyników diagnozy przeprowadzonej z wykorzystaniem opracowanych przez specjalistów testów diagnostycznych.

Ostatnim etapem pracy w POWUZ był konkurs na najlepszy projekt. Konkurs wzbudził bardzo duże zainteresowanie wśród nauczycieli i uczniów realizujących zajęcia w POWUZ – swój udział zgłosiło 226 zespołów z całej Małopolski. W kategorii szkół podstawowych nagrodę główną otrzymała grupa pod opieką pana Dariusza Włodarza. Temat zwycięskiego projektu brzmiał: Jak poprawić wizerunek naszej okolicy?

W kategorii szkół gimnazjalnych wyróżnienia otrzymały dwie grupy z naszej szkoły:

- „Jak rozróżnić żywność ekologiczną od tradycyjnej? – nie wszystko co „eko” jest zdrowe.” - Opiekun : Danuta Tarasek

-„Przepis na sukces – co zrobić, aby stać się sławnym na rynku muzycznym?” - Opiekun: Marta Michalik

Podczas spotkania podsumowującego uczniowie nagrodzonych zespołów zaprezentowali zwycięskie projekty oraz otrzymali cenne nagrody: aparat cyfrowy i telefon komórkowy.

Diament.pptx