Aktualności‎ > ‎

Warsztaty muzyczne

opublikowane: 20 maj 2016, 01:08 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej


Lekcje muzyki z Urszulą Rojek

W naszej szkole słychać ostatnio wydobywające się zza drzwi świetlicy szkolnej bardzo wysokie dźwięki, niczym arie operowe. Powodem tego są warsztaty muzyczne prowadzone przez pochodzącą z Bobowej, słynną śpiewaczkę Opery Wiedeńskiej, panią Urszulę Rojek. W warsztatach bierze udział 15 uczniów naszej szkoły wyselekcjonowanych i wstępnie ćwiczonych wokalnie przez pana Łukasza Kruczka. 

Pani Urszula Rojek przygotowuje młodzież do koncertu finałowego, który ma się odbyć na początku roku szkolnego 2016/17 w ramach projektu "Dzieło muzyczne jako forma edukacji i wychowania" wspieranego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w Krakowie. 

Cieszymy się, że nasi uczniowie mogą brać udział w tym artystycznym przedsięwzięciu i życzymy im jak i ich wybitnej nauczycielce śpiewu wspaniałego występu finałowego!

Pani Urszula Rojek to śpiewaczka operowa i musicalowa koncertująca na największych scenach Europy i Ameryki. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną II st. w Krakowie, kontynuowała naukę w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, a później w Wiedniu. Ukończyła także mistrzowskie kursy wokalne prowadzone przez wybitnych profesorów m.in. w Wiedniu, Weimarze i Wrocławiu.Jest wybitną i niezwykle wszechstronną śpiewaczką operową, operetkową i musicalową (sopran koloraturowy). Współpracuje m.in. z Operą Narodową w Pradze, Landestheater Linz, Operą i Operetką w Krakowie, Państwową Filharmonią Śląską w Gliwicach. Brała udział w festiwalach muzycznych na terenie Polski, Austrii, Niemiec i USA. Uczestniczyła w programach telewizyjnych, radiowych oraz filmach. Jest laureatką licznych wyróżnień w międzynarodowych konkursach wokalnych - operowych i operetkowych. 

Jest też absolwentką naszej szkoły, w której wystąpiła ostatnio podczas jubileuszu 40-lecia szkoły (17 maja 2014 roku) serwując nam niezapomniany koncert. Występ artystki zakończył się owacją na stojąco i był dla wielu niesamowitym przeżyciem duchowym.

Warsztaty muzyczne.pptx