Aktualności‎ > ‎

Walentynki

opublikowane: 14 lut 2013, 14:45 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 14 lut 2013, 14:46 ]Święto zakochanych


Walentynki dotarły do Polski stosunkowo niedawno, bo zaledwie około 20 lat temu. Zdążyły się jednak w naszym kraju zadomowić i dziś są powszechnie obchodzone. Niedługo przed 14 lutego w sklepach pojawia się cała masa walentynkowych gadżetów: zabawek, figurek, maskotek, breloczków. W walentynkowy poranek niemal na każdej ulicy można kupić czerwoną różę. 

Większość z nas uważa obchodzenie walentynek za sympatyczny, uroczy zwyczaj. Jest on także dobrą okazją dla nieśmiałych, aby za pomocą kartki z życzeniami wyznać miłość osobie, której nie mielibyśmy odwagi powiedzieć tego wprost. A przede wszystkim święto to kojarzymy z idealną, szczęśliwą miłością, o której każdy w głębi serca marzy.

W naszej szkole również obchodzono walentynki. Już od samego rana  można było odczuć podekscytowanie większości uczniów jak i atmosferę walentynek. Na korytarzach i w klasach rozwieszono walentynkowe dekoracje z ogromną ilością czerwonych serc i amorków. W klasach młodszych i starszych uczniowie w ramach zajęć własnoręcznie wykonywali różnorakie kartki walentynkowe oczywiście z życzeniami dla tej wybranej osoby. Również biblioteka szkolna przygotowała specjalny konkurs walentynkowy, w którym m.in. można było popisać się twórczością własną. W tym szczególnym dniu działała w szkole poczta dla zakochanych, której inicjatorem był Samorząd Uczniowski. Każdy mógł wysłać list miłosny lub słodki upominek do swojego "obiektu westchnień". Poczta walentynkowa funkcjonowała bez zarzutu i docierała do wszystkich zakochanych doręczając walentynkowe podarunki. 14 luty to dla naszych uczniów dzień pełen radości, zabawy i niezapomnianych wrażeń.