Aktualności‎ > ‎

VII Powiatowy Konkurs Ekologiczny dla uczniów szkół podstawowych

opublikowane: 18 maj 2018, 11:23 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

Ekolog z 4c

17 maja br. w Szkole Podstawowej w Lipinkach odbył się VII Powiatowy Konkurs Ekologiczny dla uczniów szkół podstawowych. W konkursie uczestniczyło 30 uczniów – po trzech z każdej gminy powiatu gorlickiego. Byli to laureaci konkursów gminnych.

W tym konkursie naszą szkołę reprezentował Jakub Teper z klasy 4c. Był najmłodszym uczestnikiem konkursu. Jakub walczył z przeciwnikami ze starszych klas i uzyskał bardzo dobry wynik - 30 punktów (najlepszy wynik konkursu to 35 punktów). Mimo iż nie stanął na podium, gratulujemy mu szerokiej wiedzy ekologicznej. Do konkursu przygotowywała go Pani Magdalena Bogusz.

Laureatkami zostały 3 dziewczyny. Drugie miejsce w powiecie zajęła Kinga Ligęza ze Szkoły Podstawowej w Brzanie. Gratulujemy!

W czasie oczekiwania na wyniki uczestnicy konkursu wraz z opiekunami obejrzeli przedstawienie dotyczące promocji zdrowego stylu życia przygotowane przez Teatr działający przy SP w Lipinkach. Ponadto z prezentacji multimedialnej dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat odwiedzanego miejsca czyli Lipinek. 

Organizatorzy konkursu: Oddział LOP w Gorlicach, Starostwo Powiatowe w Gorlicach i Szkoła Podstawowa w Lipinkach.

Powiatowy Konkurs Ekologiczny dla SP.pptx