Aktualności‎ > ‎

VII Powiatowy Konkurs Ekologiczny dla uczniów szkół gimnazjalnych

opublikowane: 13 maj 2014, 06:28 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

Bobowa zdobyła wyróżnienie

W poniedziałek, 12 maja 2014 r. na sali gimnastycznej przy Zespole Szkół nr 1 w Bobowej odbył się już VII Powiatowy Konkurs Ekologiczny dla uczniów szkół gimnazjalnych. Pomysłodawcą i organizatorem tego konkursu jest właśnie nasza szkoła.  

W konkursie wzięło udział 21 uczestników z całego powiatu gorlickiego. Otwarcia konkursu dokonała sekretarz Urzędu Miejskiego w Bobowej Zdzisława Iwaniec, a towarzyszyli jej dyrektor ZS nr 1 w Bobowej Adam Urbanek, prezes oddziału LOP 
w Gorlicach Grażyna Kurzawa oraz komisja konkursowa w składzie: Jadwiga Kuzak (przewodnicząca), Małgorzata Winiarska, Bogusława Duda, Marcin Janik.

Gimnazjaliści przez godzinę rozwiązywali test pisemny z podanej tematyki (rośliny użyteczne w życiu i gospodarce człowieka). Po teście wybrali sie na zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego w Ciężkowicach. W tym czasie komisja konkursowa oceniała prace uczniów. Następnie uczestnicy konkursu zostali zaproszeni na wspólny obiad na stołówce szkolnej. Po obiedzie ogłoszono wyniki, które przedstawiają się następująco:
1 miejsce -  Aneta Jerzak (ZS w Zagórzanach) opiekun Marcin Juszczęć
2 miejsce - Anna Przybyłowicz (ZS - P w Libuszy) opiekun Justyna Rutana
3 miejsce ex aequo - Mateusz Piątek (ZS - P w Rożnowicach) opiekun Renata Grądalska - Bartuś
                               Jarosław Ciślak (MZS nr 5 w Gorlicach) opiekun Iwona Stec
wyróżnienie - Agata Mucha (ZS nr 1 w Bobowej) opiekun Teresa Pres
                       Mateusz Myśliwiec (MZS nr 6 w Gorlicach) opiekun Elżbieta Zagórska

Zwycięzcy jak i pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gorlicach. Nagrody wręczał przewodniczący Rady Miejskiej w Bobowej Stanisław Siedlarz. Wycieczkę do Muzeum w Ciężkowicach sponsorował Urząd Miejski w Bobowej, a poczęstunek Zespół Szkół nr 1 w Bobowej. Nad organizacją konkursu czuwały nauczycielki ZS nr 1 w Bobowej Teresa Pres i Magdalena Bogusz.  

Powiatowy Konkurs Ekologiczny dla gimnazjów