Aktualności‎ > ‎

VIII Powiatowy Konkurs Ekologiczny dla klas 4-6 SP

opublikowane: 26 maj 2019, 14:41 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej
Jakub Teper z SP Bobowa 

najlepszy ekolog w powiecie

23 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej w Strzeszynie (gmina Biecz) odbył się VIII Powiatowy Konkurs Ekologiczny dla uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej. W konkursie uczestniczyło 30 uczniów – reprezentantów wszystkich 10 gmin powiatu gorlickiego wyłonionych w konkursach gminnych.

Organizatorami konkursu byli: Oddział LOP w Gorlicach, SK LOP przy SP w Strzeszynie, Starostwo Powiatowe w Gorlicach. Hasło tegorocznego konkursu i temat przewodni to: „Chemia w środowisku i w żywności oraz jej wpływ na zdrowie człowieka”.

Przez godzinę uczniowie rozwiązywali test pisemny z podanej tematyki. Następnie uczniowie wraz z opiekunami uczestniczyli w prelekcji pani dietetyk na temat zdrowego odżywiania oraz ilości cukru i substancji dodatkowych w popularnych produktach spożywczych. W tym czasie komisja konkursowa oceniała prace uczniów. Po prelekcji przyszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród.

Miło nam poinformować, że pierwsze miejsce w powiecie zajął uczeń klasy 5c Szkoły Podstawowej w Bobowej Jakub Teper. Opiekun ucznia – pani Jolanta Połeć. 

Zwycięstwo ucznia naszej szkoły oznacza, że Powiatowy Konkurs Ekologiczny w przyszłym roku odbędzie się właśnie w Bobowej.

Gratulujmy!

Powiatowy Konkurs Ekologiczny dla klas 4-6