Aktualności‎ > ‎

VIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny KRUS

opublikowane: 25 maj 2018, 14:48 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

Karolina Matusik zajęła III miejsce w rejonie

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego już po raz ósmy organizuje Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci z terenów wiejskich. Tegoroczne hasło konkursu brzmi: „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”. Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego.

Do Placówki KRUS w Gorlicach wpłynęło w tej edycji 161 prac z 15 szkół podstawowych z powiatu gorlickiego. Komisja konkursowa oceniała nadesłane prace w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 0-3 i klasy 4-7.

W II grupie wiekowej laureatką III miejsca została uczennica Szkoły Podstawowej w Bobowej - Karolina Matusik z klasy 4c. Gratulujemy serdecznie! Praca Karoliny została zakwalifikowana do etapu wojewódzkiego odbywającego się w Krakowie. Uczennica wykonała pracę plastyczną pod kierunkiem Pani Aleksandry Sokołowskiej.

W uroczystym wręczeniu nagród laureatom i wyróżnionym w etapie rejonowym uczestniczyli m.in. poseł na Sejm Barbara Bartuś, starosta Powiatu Gorlickiego Karol Górski, kierownik Placówki KRUS w Gorlicach Janusz Augustowski oraz członek Zarządu Powiatu Adam Urbanek - dyrektor naszej szkoły.