Aktualności‎ > ‎

Szlachetna Paczka

opublikowane: 20 lis 2018, 11:59 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w BobowejPrzyłącz się do akcji 


"Szlachetna Paczka"!


Szkolne Koło Wolontariatu po raz pierwszy włącza się w akcję „Szlachetna Paczka”. Jest to ogólnopolski projekt społeczny organizowany przez Stowarzyszenie Wiosna, którego głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Zasadą działania projektu jest tzw. mądra pomoc, czyli taki rodzaj bezpośredniego wsparcia, który ma dać wybranym rodzinom narzędzia do tego, by były w stanie zacząć samodzielnie rozwiązywać swoje problemy. Organizatorzy projektu deklarują, że „nie pomagają biedzie roszczeniowej” i chcą, aby „ludzie sami radzili sobie w życiu”.

Pomoc rodzinom przekazywana jest podczas Finału Szlachetnej Paczki, nazywanego „weekendem cudów”, który odbywa się co roku na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia.

Paczki z pomocą materialną przygotowaną przez darczyńców przekazywane są rodzinom zakwalifikowanym do projektu przez wolontariuszy. Wybraliśmy rodziny, w których są osoby starsze i dotknięte chorobą lub niepełnosprawnością. Przez najbliższe 2 tygodnie będziemy zbierać środki pieniężne, aby zakupić rzeczy wskazane przez rodziny jako najbardziej potrzebne. Można również przekazać produkty żywnościowe o dłuższym terminie przydatności oraz środki czystości. Jesteśmy dużą społecznością szkolną, dlatego wyrażamy nadzieję, że każdy z nas dołoży swoją symboliczną złotówkę, aby stworzyć „Szlachetną Paczkę” od Szkoły Podstawowej w Bobowej. 

Zachęcamy bardzo serdecznie wszystkich do udziału w akcji.