Aktualności‎ > ‎

Szkolenie wolontariuszy WOŚP

opublikowane: 11 sty 2018, 13:07 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

Co wolontariusze wiedzieć powinni?

Dnia 11 stycznia, na 3 dni przed 26. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szkole Podstawowej w Bobowej odbyło się szkolenie wolontariuszy WOŚP, którzy na naszym terenie będą zbierać datki do puszek. W tym roku wolontariuszami będą uczniowie z następujących szkół: SP Bobowa, SP Brzana, SP Siedliska, ZSO Bobowa, ZSZ Bobowa.

Wolontariuszy przeszkolili: przedstawiciel policji st. asp. Grzegorz Kaleta oraz reprezentant gorlickiego sztabu WOŚP Jan Kuk. Policjant zwracał uwagę na zachowanie bezpieczeństwa i wszelkich środków ostrożności podczas kwestowania. Pan Jan Kuk omówił przebieg akcji i rozdał wolontariuszom identyfikatory i puszki.

W spotkaniu uczestniczyli też: dyrektor SP Bobowa Adam Urbanek, dyrektor SP Brzana Andrzej Skórski oraz nauczyciele - opiekunowie wolontariuszy z okolicznych szkół.  

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Bobowej. Nie musimy obawiać się mrozów, będzie ciepło i przyjemnie. Zaprezentują się dzieci i młodzież z naszej szkoły oraz okolicznych placówek oświatowych. 

Wszystkich serdecznie zapraszamy! Startujemy w najbliższą niedzielę, 14.01.2018 r. o godz. 15.30.