Aktualności‎ > ‎

Szkoła dyrektorem stoi

opublikowane: 22 lis 2016, 00:54 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 22 lis 2016, 11:41 ]
25 lat minęło…

16 listopada br. obchodziliśmy w szkole piękny jubileusz, 25-lecie sprawowania urzędu dyrektora naszej szkoły przez Adama Urbanka. Na tę uroczystość przybyli nie tylko pracownicy szkoły, ale i wielu gości z ościennych placówek oświatowych. Swoją obecnością zaszczycili nas również Starosta Powiatu Gorlickiego Karol Górski, Wicestarosta Jerzy Nalepka oraz Przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Powiatu Zofia Kamińska, którzy przyjechali, aby osobiście złożyć dyrektorowi życzenia z okazji jubileuszu.

- Szkoła to przede wszystkim uczniowie, nauczyciele, ale też rodzice, administracja, obsługa i …dyrektor – podsumował wydarzenie szanowny jubilat Adam Urbanek. Jest mi bardzo miło widzieć Was tutaj tak licznie zgromadzonych. Chciałbym przy tej okazji podkreślić zasługi szkoły, wielorakość projektów, w których przez te lata szkoła uczestniczyła i nadal uczestniczy. Dziękuję za dobrą współpracę samorządowi, rodzicom, nauczycielom i lokalnym instytucjom. Dzisiejszy wieczór to nie tylko moje święto, to okazja do wspomnień i podsumowania tych ostatnich 25 lat działalności szkoły i jej osiągnięć.

Po udzielonym wywiadzie do jubilata ustawiły się kolejki z życzeniami, planami na kolejne lata… Jako pierwsza zaprezentowała się biblioteka, która skrupulatnie wyliczyła dyrektorowi, ile książek przeczytał przez ostatnie 10 lat. Była to pokaźna liczba stron, szkoda tylko że na karcie dyrektora dominowały ustawy i zarządzenia. Od pań bibliotekarek dowiedzieliśmy się, że ulubioną książką dyrektora jest „Nad rzeką Ropą”, z którą nie rozstawał się aż przez 5 lat. Tajemniczą czarną teczkę wręczyła dyrektorowi jego zastępczyni pani Danuta Tarasek.

Następnie życzenia składali humaniści, a więc poloniści, historycy, językowcy, muzycy i plastycy. Wszyscy wiemy, że znajomość języków obcych to dziś jeden z priorytetów edukacji. Nauczyciele językowcy nie mogli dojść do porozumienia, w którym z języków złożyć dyrektorowi życzenia, wypowiedzieli je więc gwarą. Po humanistach na scenę weszli katecheci. Ksiądz proboszcz pobłogosławił 25-letni związek dyrektora z jego oblubienicą - szkołą.

Po załatwieniu spraw duchowych zeszliśmy na ziemię i podsumowaliśmy finanse szkoły. Zajęły się tym oczywiście panie z księgowości wręczając dyrektorowi fakturę z podatkiem VAT za wszystkie czynności.  Panie kucharki, które codziennie dbają o to, aby nikt w naszej szkole nie był głodny, zdradziły nam przepis na ulubione danie naszego jubilata - bigos dyrektorski, palce lizać.

Z życzeniami do dyrektora przyszli też matematycy, przyrodnicy, wuefiści, wychowawczynie zerówek i nauczania zintegrowanego. Nie zabrakło też pani pedagog i zgromadzonych przez nią przez te wszystkie lata pomocy wychowawczych oraz kawałów w jej wykonaniu. Do życzeń dołączyli się również rodzice, sekretarki, emerytowani nauczyciele. Pani Małgorzata Molendowicz odczytała życzenia przekazane przez Burmistrza Bobowej Wacława Ligęzę i życzenia od emerytowanej dyrektorki Pani Genowefy Gajczewskiej.

O oprawę muzyczną zadbali uczniowie naszej szkoły wykonując nastrojowe piosenki z dedykacjami. Na scenie wystąpiła też utalentowana muzycznie Kinga Pater, absolwentka szkoły z 2015 roku.

Całe spotkanie miało charakter humorystycznej kawiarenki literackiej pełnej żartów i zabawy. Kawę i ciastko serwowali uczniowie ZSO w Bobowej, którym dziękujemy za fachową i miłą obsługę.

A na koniec - tort, kwiaty i 100 lat dla jubilata, który prowadzi naszą szkołę już przez 25 lat!

25 lat.pptx