Aktualności‎ > ‎

Szkoła do hymnu

opublikowane: 10 lis 2019, 08:50 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

"Szkoła do hymnu" 
oraz 
spotkanie z policjantką 

W ubiegłym roku, w 100-letnią rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie razem z nauczycielami w tysiącach szkół w Polsce i za granicą odśpiewali cztery zwrotki polskiego hymnu państwowego w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej”.

W tym roku pomysł miał swoją kontynuację - tym razem pod hasłem „Szkoła do hymnu”. W piątek, 8 listopada o symbolicznej godzinie 11.11 uczniowie i nauczyciele w tysiącach szkół polskich zgłoszonych do akcji, również i w naszej bobowskiej szkole wspólnie odśpiewali cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”, aby upamiętnić ważną dla Polaków datę – 11 listopada.

Po odśpiewaniu hymnu uczniowie podzieleni na dwie grupy wiekowe uczestniczyli w spotkaniu z policjantką - Panią Ewą Bożek, dzielnicową z Komisariatu Policji w Bobowej, która przeprowadziła prelekcję na temat bezpieczeństwa na drodze, potrzeby noszenia odblasków po zmroku, bezpiecznego poruszania się rowerem po drodze, obowiązku posiadania karty rowerowej, poszanowania mienia publicznego, cyberprzemocy oraz tragicznych skutków nadużywania napojów energetyzujących.    


Szkoła do hymnu