Aktualności‎ > ‎

Święto Patrona Szkoły - odsłona II

opublikowane: 23 mar 2013, 18:37 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 23 mar 2013, 19:10 ]

Prof.dr hab.med.Mariusz Gąsior naszym gościem

W kolejnej części uroczystości z okazji Dnia Patrona Szkoły głos zabrali Burmistrz Bobowej Wacław Ligęza i Przewodniczący Rady Gminy Stanisław Siedlarz. Obydwaj powitali pana profesora i podkreślili wysoki poziom uroczystości organizowanych przez naszą szkołę.

Wreszcie nadszedł oczekiwany przez wszystkich moment.         Na scenie pojawił się nasz absolwent - pan profesor Mariusz Gąsiorz którym uczniowie przeprowadzili wywiad na temat jego edukacji w naszej szkole i pracy w zawodzie lekarza. Uzyskali bardzo ciekawe a zarazem zaskakujące odpowiedzi. Okazało się, że nasz gość bardzo lubił i trenował piłkę nożną. Po udzieleniu wywiadu pan profesor wręczył dyrektorowi i młodzieży upominki w postaci książek i koszulek sportowych. Dyrektor Adam Urbanek podziękował Panu Mariuszowi Gąsiorowi za upominki, przyjęcie zaproszenia i udział w szkolnej uroczystości. Na koniec dyrektor w swoim wystapieniu podsumował działania szkoły. 

Ostatnim punktem programu było wręczenie statuetek dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, którzy w I semestrze uzyskali najlepsze wyniki w nauce i zachowaniu. Wyróżnionym uczniom statuetki wręczali i gratulowali dyrekcja i zaproszeni goście. W sposób szczególny wyróżniono uczennice, które awansowały na etap wojewódzki w konkursach przedmiotowych. Statuetki odbierały z życzeniami dalszych sukcesów z rąk pana profesora Gąsiora. 

W czasie trwania uroczystości na slajdach przewijały się zdjęcia z prawie 40 lat pracy szkoły. Widzowie mogli zobaczyć przemianę budynku szkoły, budowę nowych obiektów, dawnych pracowników, przeróżne imprezy szkolne. 

Święto Patrona Szkoły przygotowano bardzo profesjonalnie i z wielkim rozmachem, a przyczynili się do tego nauczyciele: Małgorzata Molendowicz, Barbara Pater, Agata Jankowska, Wiesława Tarasek, Łukasz Kruczek i Szymon Pater. 

A na koniec jeszcze słowa naszego patrona:

"Talent jest jak kawałek szlachetnego, 
ale surowego metalu:
dopiero pilna praca go obrobi
i wartość mu wielką nada"
/Stanisław Staszic/

Święto Patrona Szkoły - część II