Aktualności‎ > ‎

Święto Niepodległości

opublikowane: 10 lis 2015, 13:46 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

11 listopada

W dniu 9.11.2015 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie uczcili to święto przychodząc do szkoły w odświętnych strojach. Zgromadzili się na sali gimnastycznej, aby w obecności sztandaru szkoły wziąć udział w niecodziennej lekcji historii. 

W ten sposób oddali hołd naszej ojczyźnie oraz wyrazili swą wdzięczność i uznanie tym, którzy walczyli i ginęli za naszą wolną Polskę.

Nastrój tej patriotycznej uroczystości oddaje choć w części recytowany wiersz:

Dzisiaj wielka jest rocznica
- 11 listopada!
Tym, co zmarli za Ojczyznę,
Hołd wdzięczności Polska składa.
Im to bowiem zawdzięczamy
wolność - polską mowę w szkole,
to, że tylko z kart historii
poznajemy dziś niewolę.
Uroczyście biją dzwony, 
w mieście flagi rozwinięto...
i me serce się raduje, 
że obchodzę Polski Święto.

Akademia została wzbogacona: bogatą scenografią z biało-czerwonymi narodowymi elementami, wymownymi symbolicznymi inscenizacjami, recytacją okolicznościowych wierszy oraz pięknym wykonaniem pieśni patriotycznych. A wszystko to za sprawą aktorów i chórzystów - uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, którzy ochoczo zaangażowali się w przygotowanie tej akademii. 

Uroczystość zorganizowali nauczyciele: Andrzej Połeć, Jolanta Połeć, Patrycja Kuk, Magdalena Stach i Andrzej Małecki - opiekun grupy muzycznej. Publiczność z zainteresowaniem i kulturą obejrzała część artystyczną, a występujących na scenie nagrodziła gromkimi brawami. Całej uroczystości przewodniczyła pani dyrektor Danuta Tarasek. 

11 listopada