Aktualności‎ > ‎

Święto Komisji Edukacji Narodowej

opublikowane: 11 paź 2019, 11:12 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej
Dzień Nauczyciela

Bo nauczyciel jest kapitanem,

co na okręcie dookoła świata

płynie wraz z nami przez szkolne lata


Z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia, na której zgromadzili się wszyscy uczniowie ubrani na galowo, aby w ten sposób zaakcentować wyjątkowość święta. 

W tym szczególnym dniu gośćmi byli wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły, ci pracujący i ci, którzy odeszli już na zasłużoną emeryturę - nadal o nich pamiętamy, serdecznie wspominamy i chętnie gościmy w murach naszej szkoły. 

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu szkoły. Pan Adam Urbanek - dyrektor szkoły w swoim przemówieniu krótko poinformował o działaniach i sukcesach szkoły. Następnie złożył nauczycielom z okazji ich święta życzenia: zdrowia, sukcesów w pracy zawodowej i życiu osobistym. 

Dwie nauczycielki: Pani Jolanta Wojtaczka i Pani Justyna Urbanek dokonały uroczystego ślubowania nauczyciela mianowanego. Dyrektor szkoły wręczył wyróżnionym nauczycielom i innym wyróżnionym pracownikom szkoły nagrody za wysokie osiągnięcia w pracy zawodowej. 

Uczniowie w prezencie dla swoich nauczycieli przygotowali część artystyczną. Były to wiersze, uczniowskie żarty, humor z zeszytów szkolnych, śmieszne notatki z zeszytów uwag czy tzw. leksykon szkolny. Całości towarzyszyły piosenki w wykonaniu chóru szkolnego. 

Słowa wdzięczności do nauczycieli skierowali także: Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Jolanta Turska oraz Samorząd Uczniowski.

Na koniec uczniowie wręczyli nauczycielom piękną czerwoną różę, a Rada Rodziców zaprosiła nauczycieli na kawę i pyszne ciastko do świetlicy szkolnej. 

Za wszystko dziękujemy!


Dzień Edukacji Narodowej